czujnikElektronika jest obecna w każdym domu. Ludzie tak bardzo przyzwyczaili się do różnych urządzeń elektrycznych, że nie są w stanie wyobrazić sobie swojego życia bez nich. Jakże trudno byłoby funkcjonować bez telewizora, radia czy komputera, a to tylko kilka z podstawowych sprzętów elektronicznych, które przecież znajdują się w każdym domu.

Każdy dom, mieszkanie czy nawet budynek użytkowy musi być wyposażony w instalację elektryczną. Dzięki niej prąd elektryczny płynie do gniazdek i można zasilać energią sprzęty domowe.

Budowa instalacji elektrycznej w domu nie jest prosta i wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Artykuły niezbędne do budowy instalacji elektrycznej w domu, np. ATMEGA168-20AU oferuje każdy sklep elektroniczny. Znajdziemy w nim kable elektryczne o różnej długości i różnym przekroju, gniazdka elektryczne, włączniki światła czy zasilacze.

Gniazdka elektryczne, które można kupić w Europie są dostosowane do wtyczek europejskich. Gniazdka w krajach Ameryki Północnej czy Południowej są już nieco inne. Niemniej jednak w sprzedaży dostępne są specjalne przejściówki, które można zabrać ze sobą np. na wakacje, by także tam korzystać ze swoich urządzeń elektrycznych.
bardzo popularnym rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w niejednym domu są także czujniki elektryczne. Dzięki nim wybrane urządzenia, jak np, lampy włączają się automatycznie. Zazwyczaj czujniki działają na ruch. Jeżeli tylko w polu działania czujnika elektrycznego zostanie wykryty jakiś ruch to urządzenie automatycznie zapala lampkę. Czujniki mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przypadku lamp zewnętrznych, które mają oświetlać podjazdy czy alejki ogrodowe w prywatnych domach. Można się z nimi spotkać także na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych. Po upływie ustalonego czasu czujnik ruchu wyłącza urządzenie, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za prąd elektryczny.

Kategorie: Wnętrza