Decyzja, jaki parapet wybrać zależy od naszego budżetu oraz preferencji. Parapety granitowe należą do jednych z najtrwalszych, jednak przeszkodą w ich wyborze może być estetyka. Każdy z nas jest inny i stawia na coś innego, warto na rynku przejrzeć wszystkie możliwe materiały.

Dobra oferta na parapety

parapety granitoweJednak warto się do granitu przekonać i zobaczyć jego różne modele — niektóre z nich mogą zaskoczyć. Ale największą zaletą jest to, że są w bardzo dobrej cenie. Koszt parapetu z granitu jest uzależniony od jego wielkości. Gotowe bloki parapetów granitowych w najpopularniejszych rozmiarach można kupić w cenie poniżej 300 złotych, można je kupić najczęściej w marketach budowlanych. Zdecydowanie większy wybór materiału znajdziemy w firmach kamieniarskich oferujących parapety granitowe w dobrej cenie. Tutaj mamy możliwość indywidualnego dopasowania wymiaru parapetu i jego grubości. To świetna sprawa jeśli w domu mamy różne wielkości okna i stawiamy na granit — możemy każdy z kamieni dopasować pod wymiar okna. Ogromny wpływ na cenę ma rodzaj oraz pochodzenie materiału granitowego. Granity cenne o rzadko spotykanych wzorach będą znacznie droższe niż te pospolite. Jednym z popularniejszych i tańszych materiałów jest przykładowo polski szary granit pochodzący ze Strzegomia.

parapety granitoweBardzo dużo jest parapetów z kamienia w cenie mniej więcej 500 zł za m2. Parapety granitowe ze względu na swoją dużą twardość i odporność bardzo rzadko ulegają uszkodzeniom to duży plus w kwestii zainwestowania pieniędzy w ten surowiec. Przez to, że są tak trwałe, mają dużo swoich zwolenników. Parapety granitowe są dostępne w każdym rozmiarze, w ich cenę zazwyczaj zalicza też się polerowanie powierzchni, standardową obróbkę krawędzi, frazowanie i impregnację. Zarówno jeśli chodzi o względy praktyczne, jak i estetyczne granit będzie dobrym wyborem. Niezwykle ważną kwestią przed zakupem parapetów jest, aby je odpowiednio, zaimpregnować — warto zapytać producenta o ten ważny szczegół. Impregnacja sprawi, że wypełnią się pory w kamieniu, przez co zapobiega to dostaniu się wody. Warto podkreślić również, że parapety z granitu będą mocnym punktem sprzedażowym przy ewentualnej sprzedaży nieruchomości. Właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań cenią sobie parapety kamienne, które można zamontować po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie okna.

Parapety granitowe to też świetna alternatywa dla tych drewnianych. Swoją atrakcyjną ceną i wytrzymałością sprawiają, że są chętnie kupowane. Dopasowując parapet granitowy do okna, możemy uzyskać fenomenalny wygląd, dodajmy jeszcze donice z pięknymi kwiatami, a efekt będzie naprawdę miły dla oka.

Kategorie: Wnętrza