Można śmiało powiedzieć, że dbanie o środowisko stało się modne. To już nie tylko zajęcie dla grupki zapalonych ekologów. Teraz każdy może zadbać o dobrostanu natury. Segregacja śmieci, wyłączanie z kontaktu sprzętów, które nie są używane, czy też naprawianie zamiast wyrzucania starych i kupowania nowych rzeczy to przykładu proekologicznego działania.

Nowoczesne baterie prysznicowe

baterie prysznicowe czasoweNie są one trudne do wykonania, a do tego przynoszą korzyści finansowe – można zaoszczędzić. Warto również pomyśleć o oszczędzaniu wody. Właściciele domów z ogródkiem kupuja zbiorniki na deszczówkę, którą podlewają rośliny. Osoby budujące swoje lokum tworzą systemy odzyskiwania brudnej wody – np. woda z mycia rąk nie nada się do picia, ale nadaje się do spuszczania w toalecie. W jaki sposób jednak właściciele mieszkań mogą zadbać o oszczędność wody? Rozwiązaniem mogą być rekomendowane baterie prysznicowe czasowe, jak również czasowe baterie do umywalek. Takie baterie występują w dwóch wariantach. Pierwszy to baterie aktywowane przez czujnik ruchu – ręce podkłada się pod kran, czujnik się aktywuje i puszcza wodę. Ręce zabiera się spod kranu – woda przestaje lecieć. Druga opcja to bateria aktywowana poprzez przycisk – trzeba nadusić górną część baterii by woda popłynęła przez określony czas, zwykle kilka sekund.

baterie prysznicowe czasoweW ten sposób nie trzeba pamiętać o tym by zakręcić kurek z wodą podczas mycia zębów, woda nie płynie też przez cały czas jak myje się ręce. Obecnie zaleca się dokładne, półminutowe mycie rąk. Dzięki baterii czasowej można zwilżyć ręce, umyć je i spłukać bez marnowania wody. Podobnie rzecz ma się z prysznicem. Woda nie będzie lecieć kiedy zajmujemy się depilacją, peelingiem, czy namydlaniem ciała, a jedynie wtedy kiedy chcemy zmoczyć włosy czy spłukać żel pod prysznic. Baterie czasowe sprawdzają się w każdej łazience. Można je montować w domach, szczególnie tam gdzie mieszkają małe dzieci często zapominające o zakręcaniu wody, czy tam gdzie właściciel dba o ekologię. Baterie czasowe są też idealne do hoteli, na basenach, w siłowniach. Również baterie czasowe można zobaczyć w kinach i galeriach handlowych. Tam do toalet nie zagląda zwykle wiele osób.

Niezakręcony kurek z wodą mógłby zostać odkryty po wielu godzinach, generując tym samym wysoki rachunek za wodę. Lepiej jest zatem kupić baterie czasowe umywalkowe i prysznicowe. Nie kosztują one więcej niż standardowe baterie, wyglądają bardzo podobnie, a jednak ich funkcjonalność jest o wiele większa. To doskonała inwestycja, która się z pewnością szybko zwróci.

Kategorie: Wyposażenie