Każdy producent towaru wie, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie produktów przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, otarciami. Szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami w transporcie części i gotowych materiałów, które mogą nie tylko obniżyć wartość towaru, ale nawet zupełnie uniemożliwić jego dalszą sprzedaż.

Bardzo ważne jest też zabezpieczenie przed wilgocią i deszczem, jeśli towar jest przeładowywany lub transportowany także zewnątrz. Nawet przenoszenie z palet do auta dostawczego – w przypadku deszczu – może uszkodzić delikatne materiały. Dlatego większość producentów zabezpiecza swoje towary – tak pojedyncze, jak i np. na paletach – foliami i taśmami pakowymi, które zapewniają zabezpieczenie produktu na czas transportu.
Szczególnie popularna jest folia stretch jumbo, o wszechstronnym zastosowaniu i rozmiarze pozwalającym na zabezpieczenie dużych produktów, a nawet całych palet. Jest ona bardzo wytrzymała, jednak bez przetworzenia nie nadaje się od razu do pakowania. Najpierw musi być przemysłowo przetworzona. Jednakże dzięki jej elastyczności, trwałości, przyczepności i wytrzymałości, jest wykorzystywana w niemal każdej dziedzinie przemysłu – od spożywczego, po tekstylny. Folię stretch jumbo wykorzystuje się do owijania, pakowania, zabezpieczenia i przewozu przeróżnych towarów: materiałów budowlanych, listewek, butelek, kartonów, cegieł…
folia stretch jumboNajważniejsze zastosowanie folii stretch jumbo to przetwarzanie na folię ręczną oraz konfekcjonowanie.
Folia stretch jumbo jest dostępna w kolorach lub przezroczysta. Transparentna folia stretch jumbo jest wykorzystywana najczęściej – dzięki temu od razu można zidentyfikować towar, który jest owinięty folią, co skraca czas rozładunku i transportu. Podczas samego przewozu stabilizuje ładunek, nadaje się też do owijania materiałów o nieregularnych kształtach. Chroni przed wilgocią, brudem, promieniowaniem UV (i np. odbarwieniem towaru), ale też kradzieżą – jest wytrzymała i wydobycie towaru np. z palety, która jest owinięta folią, jest o wiele trudniejsze.
Oprócz właściwości bezbarwnej folii stretch doskonale nadaje się do zabeczenia ładunków przed promieniami słonecznymi (posiadają stabilizator UV) oraz ochroną produktu w opakowaniach z kolorowym nadrukiem przed ich wyblaknięciem. Jednak najmocniejszą stroną folii kolorowych jest fakt, iż uniemożliwiają identyfikację towaru co chroni produkty przed kradzieżą.

Doskonałym uzupełnieniem zabezpieczenia folią strech jest taśma pakowa, jednostronna lub dwustronna. Jest ona także bardzo uniwersalna i dodatkowo zabezpiecza ładunek.

Kategorie: Porady