Rynek bram przemysłowych jest wyjątkowo rozwinięty. Znajdziemy na nim między innymi bramy rolowane, segmentowe i wiele innych. Wybór może być ciężki, jednakże znając specyfikację techniczną poszczególnych wyrobów, nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego problemu. Przyjrzyjmy się na przykład bramom segmentowym.

Zalety bram segmentowych

bramy segmentowe przemysłowe PCVW pierwszym kroku powinniśmy wybrać takiego producenta, który cieszy się renomą – wówczas będziemy mieć pewność, że nie zaproponuje nam on byle jakich wyrobów, a takie, które faktycznie wyróżniają się najwyższą jakością. To dlatego, że do ich produkcji wykorzystuje równie sprawdzone podzespoły, dzięki czemu nie ma możliwości, aby coś po prostu nie działało. Dobór odpowiedniego napędu oraz sterowania sprawi, że takie bramy segmentowe przemysłowe pcv będą po prostu niezawodne, a to cenią sobie klienci. Kolejna ważna kwestia, która świadczy o jakości bramy, to jej ocieplenie – chcemy przecież, aby wyrób był efektywny pod względem izolacyjności cieplnej. To dlatego, że hale i magazyny są wielkopowierzchniowe, a więc trudno je ogrzać. Nie chcemy, żeby ciepło szybko uciekało z budynku, bo będzie wiązało się to z jeszcze większymi kosztami ogrzewania. Dlatego rodzaj zastosowanego przez producenta ocieplenia jest bardzo ważny.

bramy segmentowe przemysłowe PCVW bramach segmentowych najczęściej stosuje się piankę poliuretanową, która pozwala uzyskać odpowiedni współczynnik przenikalności cieplnej, ale bardzo ważne są także dodatkowe uszczelki wargowe. Renomowani producenci do swoich wyrobów dodają także podwójną uszczelkę, którą montuje się w obszarze nadproża. Dzięki temu ciepło nie ma już zupełnie którędy uciekać z budynku. Co jeszcze warto wiedzieć o wysokiej jakości bramach segmentowych z pcv wykorzystywanych w przemyśle? To, że możemy zdecydować się nie tylko na bramę z całym wypełnionym skrzydłem, ale także na przeszkloną. Dzięki temu będziemy widzieć, co dzieje się na zewnątrz, co w niektórych zastosowaniach jest ważne. Mimo użycia przeszklenia, brama z pcv nie traci nic na swojej wytrzymałości i nadal może znosić ciężkie obciążenia mechaniczne. Elementy stalowe oraz aluminiowe są zabezpieczane przed korozją poprzez ocynkowanie ogniowe lub malowanie proszkowe.

To sprawia, że brama może wyglądać estetycznie nawet po długim czasie eksploatacji. Podsumowując, jest wiele ważnych rzeczy, które mają wpływ na to, czy brama segmentowa będzie wysokiej jakości, czy też nie. Warto mieć je wszystkie na uwadze, jeśli chcemy zakupić produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *