Znajdująca się za domem przestrzeń to doskonałe miejsce do tego, aby dać się ponieść fantazji i urządzić ją w ciekawy sposób. Oprócz roślinności, która powinna być jak najlepiej dopasowana do warunków gleby oraz nasłonecznienia terenu, warto także zadbać o uzupełnienie przestrzeni ciekawymi i przede wszystkim funkcjonalnymi elementami infrastruktury.

Ciekawe wzory altanek

 drewniane altanki ogrodoweW zależności od ilości miejsca można zrealizować bardzo ciekawe projekty i ustawić w ogrodzie znacznie więcej elementów niż karmnik dla ptaków. Jednym z ciekawszych sposobów na wykonanie aranżacji ogrodu jest wykorzystanie motywów stylu rustykalnego. Gdzie lepiej wykorzystać naturalne drewno w kolorze głębokiego brązu niż właśnie w naturalnym środowisku drzew? Chyba najważniejszym i jednocześnie najciekawszym elementem infrastruktury znajdującej się w ogrodzie jest altanka, zwana czasami domkiem. To drewniana konstrukcja najczęściej wykonana na planie koła, wieloboku foremnego lub prostokąta, którą często umieszcza się w pobliżu budynku. Wewnątrz znajdują się ławeczki i stolik, przy którym można spędzać czas w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Rustykalne drewniane altanki ogrodowe wyróżniają się bardzo ciekawym wzornictwem. Najczęściej wykonane są z bali, czyli nieobrobionych pni drzew. W ten sposób nabierają wyjątkowego charakteru i stają się jeszcze bardziej naturalne.

 drewniane altanki ogrodoweDomek w stylu rustykalnym może być wybudowany jako obiekt otwarty lub zamknięty. Otwarte przestrzenie doskonale sprawdzają się między innymi latem, kiedy na dworze jest bardzo gorąco. W altankach zamkniętych producenci często montują systemy ogrzewania, dzięki czemu można w nich komfortowo spędzać czas w ciągu całego roku. Altanka nie jest jednak jedynym obiektem, który warto zastosować w swoim ogrodzie. Jeśli na terenie zdecydowaliśmy się wykonać staw bądź oczko wodne, wtedy do drewnianego domku idealnie będzie pasować wykonany w podobnym stylu most. Dopełnieniem całej aranżacji ogrodu może być wykorzystanie takich elementów jak piękne ławki oraz ogrodowe lampy, które można włączać po zmroku. Z taką infrastrukturą ogród nabierze zupełnie innego wyrazu. Będzie pięknie się prezentował i stanie się niezwykle atrakcyjnym miejscem spotkań towarzyskich.

Dodatkową ozdobą mogą być rośliny. Kiedy zaraz przy domku posadzimy pnące kwiaty, latem będą one wyglądały niczym zielone ściany, dające ochronę przed palącym słońcem. Umieszczenie na działce pięknej altanki jest z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie odpoczynek i kontakt z naturą.

Kategorie: Ogrody