Cięcie wodą znane już było w latach 70. XX wieku, jednak wówczas technologia nie była rozwinięta do takiego stopnia, jak ma to miejsce dzisiaj. Współcześni specjaliści od obróbki strumieniem wody są w stanie przyciąć materiał o niemalże dowolnej grubości, jednak w zależności, czy materiał jest miękki, czy twardy, wymagane jest zastosowanie odpowiedniej techniki.

Wycinanie różnych materiałów

wycinanie wodąW przypadku cieńszych wyrobów można ciąć materiał samą wodą, a do obróbki grubszych dodatkowo miesza się wodę ze środkiem ściernym.Sam proces wycinania wodą, polega na umieszczeniu materiału pod wąskim strumieniem wody, lecącym pod bardzo wysokim ciśnieniem. Ta metoda obróbki jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, a dodatkowo przyjazna dla fachowców, gdyż nie ma konieczności późniejszego wykańczania krawędzi materiału. Zakup przecinarki wodnej nie jest sporą inwestycją, przez co pozwolić może sobie na to większość zakładów działających w takiej branży. Fachowe wycinanie wodą może zostać przeprowadzone na takich materiałach, jak tworzywo sztuczne, porcelana, aluminium, guma, a także gres, marmur, granit lub ceramika. Specjaliści wykonują również obróbkę drewna, kamienia, szkła, betonu, miedzi, stopów chromu i innych.

wycinanie wodąSkuteczność przecinarek wodnych jest bardzo wysoka, dlatego bezproblemowo można za pomocą strumienia wody obrobić materiału o grubości nawet do kilkunastu centymetrów (dla porównania laser jest w stanie precyzyjnie obrobić materiały zazwyczaj do kilku centymetrów grubości). Usługi wycinania wodą proponowane są przez przedsiębiorstwa na terenie całego kraju, dlatego z łatwością można wykonać obróbkę różnego rodzaju dekoracji i upominków, balustrad, materiałów reklamowych, elementów samochodu, nawierzchni czy innych przedmiotów. Cena skorzystania z usług fachowców w celu obróbki przedmiotów za pomocą strumienia wody, może się różnić w zależności od grubości materiału, jego wielkości, a także oczekiwanych efektów oraz trudności związanych z realizacją pracy. Koszta w większości przypadków ustalane są indywidualnie po wcześniejszym skontaktowaniu się z firmą przez klienta. Warto wybierać tę formę obróbki materiałów z wielu powodów.

Nie tylko jest to bardzo dokładna i w pełni bezpieczna (zarówno dla środowiska, jak i samego materiału) technika, ale przede wszystkim nie zajmuje dużo czasu i za jej pomocą można zrealizować niemalże każde zadanie. Dzięki temu przedsiębiorstwa oferują wycinanie różnych, dowolnych kształtów z materiałów, zgodnie z zapotrzebowaniami osoby zainteresowanej.

Kategorie: Usługi