Powszechnie wiadomo, że żadne okno nie będzie się dobrze prezentować bez odpowiednio dobranego parapetu. Na rynku do wyboru mamy różne materiały z których taki parapet możemy wykonać. Głównie jest to drewno, tworzywo sztuczne, kamień bądź aluminium.

Kamienne parapety – spektakularny efekt

parapety poznańDo najtańszych opcji należą parapety wykonane z płyt polichlorku winylu (PCV) komorowego. Dodatkowo aby były one bardziej atrakcyjne stosuje się laminat, imitujący drewno lub kamień. Parapety Poznań z aluminium, malowanego różnym kolorem farby, zwykle stosuje się na zewnątrz. W sklepach dostępne mamy także parapety wykonane z drewna. Są one jednak dużo droższe niż poprzednie propozycje, a dodatkowo wymagają odpowiedniego obchodzenia się. Konieczna jest ich konserwacja, a także od czasu do czasu zeszlifowanie lakieru i nałożenie nowej warstwy. Dla tych, którzy marzą o eleganckim wyglądzie, a równocześnie chcą czegoś praktycznego zdecydowanie polecić mogę parapety z kamienia. Zwykle wykonuje się je z marmuru. Jest to materiał zdecydowanie najbardziej trwały, jednak musimy liczyć się z tym, że kamień jest surowcem nie utrzymującym ciepła, wobec tego przy nieszczelnych oknach, parapety mogą być niemiłe w dotyku. Poza tym parapety wykonane z kamienia świetnie będą prezentować się z innymi kamiennymi elementami domu jak np. kominki czy płytki dekoracyjne na ścianę.

Obecnie mamy szeroki wybór materiałów, z których możemy wykonać nasz parapet. Każde rozwiązanie niesie za sobą wady jak i zalety, a różnorodna cena umożliwia dostosowanie oferty do każdej kieszeni.

Kategorie: Wnętrza