Jak wynika z badania Ipsos Polska, w 2019 roku ponad 20 milionów Polaków zadecydowało o wyjeździe na wakacje. Nieco więcej niż połowa z nich, bo aż 52% zadeklarowało zostać i spędzić czas w kraju, pozostali (48%) planowali wybrać się za granicę. O ile sposobów na zorganizowanie sobie wypoczynku w Polsce jest mnóstwo, tak z pewnością wiele osób wyjechało nad morze czy jezioro.

Nocleg w domku letniskowym

mobilne domy letniskoweJest to pozytywna informacja dla osób zajmujących się wynajmem domków letniskowych, co tylko potwierdza, że inwestycja w tego typu budynki jest opłacalna. Domki letniskowe swoją popularność zyskały już wiele lat temu. Inwestorzy bardzo często decydują się na tego typu projekty z kilku, dość prostych powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że spora część Polaków udających się na wakacje potrzebuje noclegu. W przypadku wypoczynku nad jeziorem najlepszym wyborem są dla nich właśnie tego typu przestronne mobilne domy letniskowe. Zazwyczaj cena noclegu w nich nie jest wysoka, a goście mają zapewnione odpowiednie standardy. Takie budynki tworzy się nie tylko w celach zarobkowych. Coraz więcej osób wybiera domki holenderskie jako miejsce swojego tymczasowego, a nawet stałego zamieszkania. Jak to jest możliwe?

mobilne domy letniskoweDomki na kółkach nie muszą wcale ograniczać się do jednego pokoju, w którym spożywa się posiłek, śpi i ogląda telewizję – bardziej rozbudowane budynki, tworzone z myślą o zamieszkaniu w nich potrafią być nawet większe od kilkupokojowych mieszkań w blokach czy kamienicach. W takim przestronnym domku znajdzie się zarówno miejsce na sypialnię, łazienkę, salon, jak i kuchnię. Wszystko zaprojektowane jest w taki sposób, by móc się swobodnie przemieszczać po poszczególnych pomieszczeniach, a przy tym, by sam obiekt nie zajmował dużo miejsca. Cena stworzenia domków holenderskich jest nawet kilkukrotnie niższa niż postawienie murowanego budynku czy nawet zakup własnego mieszkania. Nie są to jedyne zalety wyboru domów letniskowych – właściciel dodatkowo oszczędza na braku konieczności przytwierdzania domku do podłoża. Dom holenderski nie jest tworzony wyłącznie po to, by spędzać w nim czas w cieplejsze dni. Projektując go, wybiera się dodatkowe formy ociepleń, aby mógł on posłużyć przez cały rok.

Jeżeli jest taka możliwość, można go zatem wynajmować w okresie wiosenno-letnim, natomiast przez resztę czasu samodzielnie w nim mieszkać. W razie potrzeby zmiany umiejscowienia domku wystarczy skontaktować się z właściwymi firmami, które zajmą się przewozem takiego obiektu, bez narażenia jego konstrukcji.

Kategorie: Budownictwo