Nieodpowiednio dobrany materac może okazać się niekorzystny dla zdrowia ludzkiego kręgosłupa. Ponadto ma duży wpływ na wysypianie się, a co za tym idzie na ogólne funkcjonowanie w ciągu dnia. Nieodpowiednio dobrany materac może powodować różnego rodzaju zwyrodnienia, więc warto wybrać jak najlepszą konstrukcję. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest futon.

Kilka zalet futonu

grube futonyPoza samym materacem na dobry sen może także wpływać samo łóżko. Prawdopodobnie nikt nie lubi, gdy łóżko, na którym się śpi, trzeszczy uniemożliwiając w ten sposób spokojny sen. Oczywiście można wymienić jego stelaż, ale warto także wziąć pod uwagę inny wybór. Jest nim gruby futon, czyli posłanie pochodzące prosto z Japonii. Europejczycy dopasowali je do własnych potrzeb, by nie okazywało się zbyt twarde, a sama konstrukcja nie wymaga dodatkowego stelaża. Warto jedynie posiadać specjalną matę zwaną tatami albo inną podkładkę. Umożliwi ona wydłużenie żywotności futonu, ponieważ zapobiegnie jego ewentualnemu pleśnieniu spowodowanemu przez nadmierne przepocenie tego elementu do spania. Dodatkowo umożliwia spokojny i niezakłócony sen bez dźwięków skrzypiącego łóżka.

futonyPoza wcześniej wspomnianym komfortem grube futony pozwolą na wypoczynek charakteryzujący się zdrowiem dla kręgosłupa oraz całego ciała. Posłania te skutecznie zapewnią prawidłowe punkty wsparcia, a także ogólną wygodę. Dzięki temu, że europejskie futony wykorzystują także materiały z tworzywa sztucznego, ich ceny okazują się stosunkowo niskie. Jest to fantastyczna alternatywa dla zachodnich łóżek. Warto dodać, że charakteryzują się ciekawym wyglądem. Oczywiście tylko, jeżeli zostawi się je rozłożone, ponieważ konstrukcja futonów pozwala na zrolowanie ich, a następnie schowanie na przykład do szafy. Z taką właśnie myślą wykorzystuje się je w Japonii, gdzie powierzchnie mieszkań są wyjątkowo małe, a co za tym idzie, liczy się każdy fragment podłogi. Należy pamiętać, że w przypadku decyzji o zakupie futonu, trzeba go regularnie czyścić. Dzięki temu można pozbyć się ryzyka, że posłanie stanie się siedliskiem bakterii i roztoczy, w związku z czym warto go często wietrzyć, a także odkurzać.

Z całą pewnością europejskie odpowiedniki futonów z Japonii są rozwiązaniami innowacyjnymi, a także wszechstronnymi. Zajmują mało miejsca, są wygodne, a na dodatek w wyjątkowo skuteczny sposób zapewniają zdrowie dla kręgosłupa oraz całego ciała. Korzystając z nich można mieć pewność, że sen był wyjątkowo mocny i niezakłócony. Jeśli wybierze się futon wykonany z bawełny, może okazać się dodatkowo antyalergiczny.

Kategorie: Budownictwo