Wykańczając lub remontując własne wnętrza, niezależnie czy znajdują się one w mieszkaniu czy w domu odpowiedzialni jesteśmy za wiele kwestii. Do naszej listy rzeczy do wykonania dopisujemy coraz to nowe zadania. Kupując dom bądź mieszkanie z rynku pierwotnego często zmuszeni jesteśmy rozpocząć wszelkie prace wykończeniowe od poziomu stanu deweloperskiego.

Jasny odcień drzwi

drzwi dąb sonomaStan ten oznacza, iż prawdopodobnie na podłodze znajduje się jedynie wylewka betonowa, a ściany zaciągnięte są gładzią i pomalowane na biało. Dość długo zajmuje nam wykończenie wnętrza, tak aby było ono funkcjonalne, wygodne i przede wszystkim aby się nam podobało. Najważniejszym z elementów jaki sprawi, że nasze mieszkanie bądź dom stanie się funkcjonalne i będzie wyglądało na w pełni skończone są drzwi. Wybór odpowiednich dość często staje się jedną z najtrudniejszych decyzji dla nowonabywców swoich czterech kątów. Mianowicie oprócz formy, ogólnego wyglądu drzwi należy zastanowić się na ich kolorem. Znane są dwie szkoły doboru koloru drzwi do wnętrza.

drzwi dąb sonomaMożna dobrać kolor drzwi do położonych wcześniej podłóg lub podążać w stroną kontrastów. Wiele osób decyduje się w ostatnim czasie na drzwi w kolorze białym. Nie zawsze są one jednak odpowiednie do danego wystroju wnętrza. Osoby urządzające swój dom w sposób tradycyjny czy rustykalny z pewnością będą skłonni wybrać drzwi w odcieniach naturalnego drewna. Producenci drzwi oraz ościeżnic w swoich kolekcjach posiadają zazwyczaj szeroki wachlarz kolorów, tekstur i odcieni. Jeżeli więc decydujemy się na drewniane czy drewnopodobne oklejone okleiną drzwi – kolor dąb sonoma będzie z pewnością odpowiedni. Jest to dość jasny i chłodny odcień drewna dębowego, doskonale kontrastujący z ciemnymi, modnymi w tym sezonie kolorami ścian. Dąb sonoma charakteryzuje się unikalnymi, pięknymi oraz wyraźnie zarysowanymi słojami. Dojrzeć można również sęki, które nadają naturalności drewnopodobnej okleinie drzwiowej. Połączenie jasnego, chłodno beżowego odcienia drewna dębowego oraz wyraźnie zarysowanych słoi i sęków sprawia, iż ten kolor drzwi, jak i mebli jest chętnie wybierany do nowo nabytych lub remontowanych wnętrz. Odradzane jest jednak łączenie wielu przedmiotów o tej samej teksturze i barwie. Dlatego decydując się na drzwi w kolorze dębu sonoma nie powinno wybierać się mebli w tym samym odcieniu.

Jednakże drzwi oraz podłoga w tym samym albo podobnym kolorze będzie nadawała wnętrzu spójności, a także sprawi, że reszta elementów będzie wysunięta na pierwszy plan. Wybierając drzwi oraz podłogi w podobnym kolorze unikniemy również problemów przy wyborze listw przypodłogowych.

Kategorie: Drzwi i okna