Aranżując wnętrze, powinniśmy dużo czasu poświęcić doborowi odpowiednich dodatków. Szczegóły mają bowiem najczęściej największe znaczenie dla efektu końcowego. Warto jednak wiedzieć, że najlepszymi dekoracjami są te, które jednocześnie pełną funkcję użytkową – jak na przykład rolety.

Producent rolet i różnorodne produkty

producent rolet zaciemniającychObecnie ich wybór na rynku dekoracji okiennych jest tak szeroki, że bez problemu znajdziemy idealną opcję do własnego domu, niezależnie od stylu, w jakim jest on utrzymany. Takie rolety mogą więc doskonale zastępować firanki oraz zasłony i wnętrze nic na tym nie straci. Jakie propozycje znajdziemy więc w ofertach producentów? Wybór rolety zależy często od rodzaju pomieszczenia – i tak na przykład w sypialni idealnie sprawdzą się rolety zaciemniające. Dzięki nim można całkowicie ograniczyć dopływ światła do pomieszczenia. Ponadto to idealny wybór gdy nasz dom znajduje się w nasłonecznionym miejscu. Latem temperatura w pomieszczeniach mogłaby być nieznośna, jednak dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, rolety tego typu nie nagrzewają się i chronią przed tym pomieszczenia. To dlatego, że od strony zewnętrznej pokryte są aluminiową powłoką, która odbija promienie słoneczne. Ten prosty trick sprawia, że w pomieszczeniach będzie panować przyjemna temperatura mimo upałów na zewnątrz. Dobry producent rolet zaciemniających oferuje szeroki wybór swoich produktów – zarówno dostosowanych do okien dachowych, jak i takich do „zwykłych” okien.

producent rolet zaciemniającychAle na tym oferta producentów się nie kończy. Jeśli zależy nam na funkcji dekoracyjnej, postawmy na rolety rzymskie. Wyróżniają się one pięknym wyglądem – gdy są rozwinięte, idealnie opadają, a łańcuszek umożliwia ułożenie ich w poziome fałdy. Takie rolety mogą być wykonane z dowolnego materiału – najładniej układają się te z materiałów cienkich, warto więc o tym pamiętać, zamawiając indywidualnie te produkty. Jeśli szukamy jeszcze innej opcji, możemy spojrzeć na zwijane rolety ekranowe. Te cieszą się naprawdę dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Wykonane są najczęściej z poliestru i dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować je do wielkości okna, a nawet do drzwi balkonowych. Takie rolety kasetowe osadzone są w prowadnicach, dzięki czemu możemy bez problemu uchylić okno, a ich pozycja wówczas się nie zmieni.

Również podmuchy wiatru nie mają na nią wpływu. Warto wspomnieć jeszcze o roletach dzień noc. Umożliwiają one regulację dopływu światła bez podnoszenia materiału do góry. Równocześnie charakteryzują się estetycznym wyglądem dzięki pasom materiałowym i transparentnym, które są widoczne z obu stron.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *