Drzwi zewnętrzne – na co zwracać uwagę?

Home / Budownictwo / Drzwi zewnętrzne – na co zwracać uwagę?

Bezpieczeństwo w domu jest rzeczą znaczącą. Nikt nie chce czuć zagrożenia przebywając we własnych czterech kątach. W domach montowane są systemy alarmowe, monitoring, ogrodzenia i bramki trudne do sforsowania, a także okna z antywłamaniowymi roletami zewnętrznymi.

Czym się kierować przy wyborze drzwi?

  Jednak również drzwi zewnętrzne mają duże znaczenie jeśli chodzi bezpieczeństwo. Jeśli będą cienkie, liche, z prostym zamkiem, to każdy będzie mógł wyłamać drzwi i dostać się do środka. Dlatego też jeśli interesuje nas hurtowa sprzedaż drzwi zewnętrznych w Białymstoku to powinniśmy zwracać uwagę jedynie na najlepsze, najbardziej solidne drzwi. Przede wszystkim sprawdzić warto ich grubość. Im grubsze drzwi, tym trudniejsze będą do rozbicia. Poza tym grubsze drzwi zapewnią także lepszą izolację cieplną oraz akustyczną. Dźwięki z ulicy nie będą tak słyszalne, a chłód czy upał z dworu także nie będą wdzierać się do budynku. Najlepsze drzwi to są te drewniane, ponieważ drewno posiada najlepsze walory izolacyjne, a do tego jest to materiał naturalny, estetyczny, przyjemny w dotyku. Drzwi zewnętrzne mogą być jednolite lub z szybkami.

drzwi zewnętrzneZ jednej strony częściowo przeźroczyste drzwi sprawiają, że widzimy kto znajduje się na zewnątrz, a z drugiej strony inni też mogą zobaczyć nas. Dlatego też lepszym rozwiązaniem przy drzwiach zewnętrznych są szybki typu lustro weneckie, czyli takie które pozwalają nam widzieć co znajduje się po drugiej stronie, natomiast z zewnątrz widać tylko odbicie lustrzane. Innym rozwiązaniem są wizjery, czyli tak zwane judasze. To małe ,,otworki”, przez które możemy wyjrzeć co jest przed wejściem. Hurtowa sprzedaż drzwi zewnętrznych w Białymstoku powinna zapewnić nam drzwi z dobrymi zamkami. Najlepiej by były przynajmniej dwa, w tym jeden zwykły na płaski klucz i jeden antywłamaniowy. Te drugie często są otwierane przez specjalistyczne owalne klucze, które utrudniają dostanie się do środka. Można też zastosować zasuwy. Mają one różne wymiary i kształty, od jednolitej prostokątej ,,bryłki” po wiele wsuwanych w ścianę elementów. W każdej wersji jednak są trudne do otworzenia, a drzwi praktycznie nie da się wyłamać, kiedy zasuwa jest zasunięta. Drzwi zewnętrzne jak każde inne powinny być dobrze zamontowane. Liczy się tutaj dobre położenie ościeżnic, jak również wybór solidnych zawiasów, przez których drzwi nie będą osiadać (naturalny proces obniżania się drzwi, który jednak może zachodzić szybciej lub wolniej).

Podsumowując, dobre drzwi zewnętrzne są wykonane z drewna, są grube, mają dwa zamki lub zamek i zasuwę, są solidnie zamontowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *