Armatura sanitarna i instalacyjna to podstawa wyposażenia każdej łazienki. Niezależnie od tego, w jakim stylu ma zostać urządzone wnętrze, zawsze można dobrać elementy tak, by były nie tylko stylowe i eleganckie, ale także praktyczne i trwałe. Solidny materiał oraz staranne wykonanie zapewnią tego typu przedmiotom odporność na na zawilgocenie oraz zniszczenie wraz z upływem lat.

Popularne umywalki stojące

umywalki stojąceDobranie dopasowanych umywalek, szafek i wanien gwarantuje, że łazienka ze zwykłego pomieszczenia w domu może zmienić się w luksusowe spa i idealne miejsce do relaksu. Aby wszystkie elementy wyposażenia łazienki współgrały ze sobą, warto najpierw zadać sobie pytanie, w jakim stylu ma zostać utrzymane wnętrze. Istnieją jednak pewne uniwersalne i ponadczasowe elementy, które z powodzeniem dopasować można do każdego typu pomieszczeń. Jednymi z najpopularniejszych są na przykład eleganckie umywalki stojące. Pasują one nie tylko do wnętrz mieszkalnych, ale także do łazienek w restauracjach, hotelach i biurach. Ich estetyczna przewaga nad innymi typami zlewów skupia się wokół tego, że posiadają długie kolumny przykrywające nieefektowne elementy instalacji sanitarnej, takie jak np. syfony lub rury kanalizacyjne.

umywalki stojąceNie jest też tajemnicą to, że elegancka umywalka może być designerskim elementem wyposażenia wnętrza, które przyciąga uwagę wielbicieli pięknie i nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Do wyboru jest wiele rozmiarów, wysokości, kształtów i typów umywalek, z których te na postumencie cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Z powodzeniem mogą posłużyć również jako element wyposażenia lokali użytkowych. Wybierając te o gładkiej, nieporowatej powierzchni uzyskuje się przede wszystkim łatwość w czyszczeniu i konserwacji. Można do nich także dobrać bidet, wannę lub szafki w tym samym kolorze, co stworzy spójną i elegancką całość wpływającą korzystnie na wygląd całego wnętrza. Istnieje również możliwość zamówienia umywalek do łazienek dziecięcych – montowanych np. w przedszkolach lub szkołach, by dopasować wysokość zlewu do wzrostu dziecka. Z tego typu asortymentem spieszą obecnie sklepy budowlane i sanitarne stacjonarne oraz internetowe.

Na wielu stronach online znajdują się pomocne w doborze idealnych egzemplarzy zlewów zdjęcia wraz z opisami poszczególnych produktów. Oprócz swoich niewątpliwych zalet estetycznych, umywalki tego typu są przede wszystkim wytrzymałe. Ich solidny postument wzmacnia niejako całą konstrukcję zlewu, a mocny materiał w postaci kamienia, ceramiki lub stali potrafi wytrzymać bez śladów użytkowania długie lata.

Kategorie: Wyposażenie