Jak się okazuje, dach jest bardzo ważnym elementem budynku. Pełni bowiem kilka istotnych funkcji. Obok tej estetycznej, wymienić również można funkcję ochronną.

Charakterystyka dachów z trzciny?

dach z trzcinyStanowi nie tylko przysłowiową kropkę nad “i” dla wykończenia bryły budynku, ale także chroni dom przed działaniami silnego wiatru i ulewnego deszczu. Ponadto projekt dachu obejmuje zarówno wybór odpowiedniego kształtu, jak i materiału jego wykonania. Wśród dostępnych rozwiązań wyróżnić można m.in. warianty płaskie lub spadziste. Przy czym te pierwsze otwierają przed projektantem szereg, różnych i jednocześnie ciekawych, możliwości. Jeśli chodzi natomiast o materiały budowlane przeznaczone do tworzenia pokrycia dachowego, inwestorzy najczęściej decydują się na dachówki (nie tylko klasyczne czerwone, ale też granatowe bądź szare) oraz blachę ocynkowaną. Wybór wariantów zależeć będzie od kilku czynników. Mianowicie, od koloru elewacji budynku, od warunków pogodowych i specyfiki estetycznej otoczenia, jak również od budżetu całej inwestycji. Powołując się na sprawdzonych i doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie, z pewnością uda się dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie, dopasowane do wszelkich oczekiwań danego klienta. Choć rynek branży architektoniczno-budowlanej nie rozwija się tak szybko, jak inne, zadowoli też tych, którzy poszukują oryginalności.

trzcinaPrzykładem tego może być chociażby wytrzymały dach z trzciny. Stanowi on nie tylko skuteczną ochronę przed zjawiskami atmosferycznymi, ale także niebanalną ozdobę domu właśnie. Przy czym, projektując strzechę z trzciny, nie wolno zapominać o kilku nadrzędnych zasadach takich, jak odpowiednie kąty spadku dachu — około 45 stopni, (nigdy mniej niż 40). Co więcej, konstrukcja dachu musi odpowiadać polskim normom projektowania i obliczeń w tym zakresie. Jeśli chodzi o koszt pokrycia dachowego z trzciny, zależny jest głównie od poziomu trudności projektu, ilości okien i kominów, wykończeń oraz wielkości dachu. Niemniej, jest to stosunkowo tania inwestycja, która dodatkowo nie wymaga skomplikowanych renowacji czy napraw. Zazwyczaj polega na prostym uzupełnieniu uszkodzonych fragmentów nową trzciną bądź też na, skądinąd, koniecznej impregnacji dachu, która tworzy skuteczną barierę ochronną przed ogniem, wodą i porostem roślinnym. Nie generuje to jednak dużych kosztów i nie zajmuje wiele czasu. Warto podkreślić, że tego typu pokrycie dachowe wyróżnia się szerokim zastosowaniem. Może być wykorzystane do sezonowych obiektów rekreacyjnych, altan, czy innych obiektów architektury ogrodowej.

Niewątpliwie to niezwykle solidne rozwiązanie, i do tego przyjazne dla środowiska. Zachwyci wszystkich, którzy oczekują połączenia bezpieczeństwa i nietuzinkowego efektu wizualnego.

Kategorie: Usługi