Dywany, ze względu na sposób ich wykorzystywania, powinny być odpowiednio i bardzo regularnie czyszczone. Jest to bardzo ważne, aby nie dopuścić do rozwoju na ich powierzchni roztoczy, które są bardzo groźne szczególnie dla alergików. Należy jednak pamiętać o tym, że niewłaściwe czyszczenie dywanu może spowodować powstawanie nieusuwalnych zabrudzeń.

Profesjonalne czyszczenie dywanów

czyszczenie dywanuJak się okazuje, samo odkurzanie, czy też zamiatanie powierzchni dywanu, nie jest w stanie pozbyć się groźnych mikroorganizmów, które znajdują się pomiędzy włosiem. Dlatego też warto znaleźć firmę, która odpowiada za chemiczne, bezpieczne czyszczenie dywanów – jelenia góra jest miastem, gdzie taką firmę można znaleźć obecnie bez większego problemu. Dywan, może być czyszczony, albo na miejscu, albo też w danej pralni. Sam sposób jego czyszczenia, może być zależny od budowy danego dywanu, może to mieć także znaczne przełożenie na cenę tej usługi.

czysty dywanPierwszym krokiem do skutecznego i bezpiecznego czyszczenia dywanu, jest jego dokładne odkurzenie. W przypadku bardzo głębokich zabrudzeń, spowodowanych przez kurz, konieczne może być także wytrzepanie dywanu. Kolejny krok to użycie środka chemicznego do prania dywanów, którego stężenie powinno być dostosowane do jego rodzaju. W przypadku dywanów o miękkim, długim włosiu, tak zwanym shaggy, trzeba użyć największych ilości środka chemicznego. W przypadku problemów z ustaleniem, jaki wpływ na dywan będzie miał dany detergent, warto sprawdzić jego działanie na niewielkim, niewidocznym fragmencie danego dywanu. Bardzo ważne jest, by podczas aplikowania detergentu nie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni dywanu. Aplikować środek należy więc najlepiej albo miękką stroną myjki, albo też za pomocą szmatki. Po nałożeniu środka czyszczącego, dywan należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Kolejnym i ostatnim krokiem czyszczenia powierzchni dywanu, jest ponowne, bardzo dokładne odkurzenie. Tak czyszczony dywan, nie tylko będzie pozbawiony wszelkich zabrudzeń, czy też mikroorganizmów, ale także i nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu papierosowego.

Regularne czyszczenie dywanów jest bardzo ważne. Jest to jedyny sposób, aby zapobiec powstawaniu na ich powierzchni groźnych mikroorganizmów, takich jak na przykład roztocze kurzu domowego. Należy jednak pamiętać o tym, że samo mechaniczne oczyszczanie może się okazać w tym celu nieskuteczne. Konieczne jest cykliczne, chemiczne czyszczenie dywanu, co powinno być zawsze wykonywane przez specjalizujące się w takich zadaniach firmy sprzątające.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pogromcyplam.pl!

Kategorie: Usługi