Słuchawki są bardzo ważnym uzupełnieniem baterii prysznicowej czy wannowej. Wybór słuchawek prysznicowych jest ogromny. Porównując różne ich modele, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd i estetykę wykonania, ale także ich jakość i funkcjonalność.

Słuchawka z tworzywa sztucznego

Słuchawka natryskowaZwykle wyboru słuchawki prysznicowej dokonujemy kierującej się jej wyglądem lub tym, czy pasuje do naszej baterii. Słuchawka natryskowa zwykle wykonana jest z tworzyw sztucznych, zdarzają się też słuchawki wykonane z mosiądzu. Obydwa te materiały mogą być bardzo podobnie wykończone- w kolorze chromu czy satyny. Ze względu na estetykę warto zwrócić uwagę na kolor silikonowych wypustek (tzw. odkamieniaczy) w słuchawce natryskowej. Najlepiej, żeby były one bezbarwne lub szare- będą wówczas pasowały do całości wystroju łazienki, niezależnie od dominujących w niej kolorów. W budowie słuchawki wyróżnia się dwie części- korpus i główkę. To główka decyduje o pełnionych przez słuchawkę funkcjach, bo to w niej umieszczony jest cały mechanizm odpowiadający za rodzaje uzyskiwanych strumieni z wody. Istnieją słuchawki jedno- i wielofunkcyjne. W słuchawkach wielofunkcyjnych istnieje możliwość wyboru wielu rodzajów strumieni wody, w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań w danej chwili.

Słuchawka natryskowaW słuchawkach natryskowych wielofunkcyjnych najczęściej stosowanych jest pięć rodzajów strumieni: deszczowy, miękki, mieszany, hydromasaż i mgiełka wodna. W strumieniu deszczowym woda wydobywa się cienkimi strużkami z kilkudziesięciu otworów o niewielkiej średnicy. Strumień deszczowy działa orzeźwiająco. Strumień miękki to taki, w którym woda zmieszana z powietrzem łagodnie wypływa z dysz o dużej średnicy. Ten rodzaj strumienia relaksuje i uspokaja. Strumień mieszany jest natomiast połączeniem strumienia deszczowego i miękkiego. Uzyskujemy ją ustawiając słuchawkę w pozycji pośredniej. Hydromasaż uzyskuje się dzięki specjalnemu wirnikowi wbudowanemu w słuchawkę, który pulsacyjnie wyrzuca wodę w kilku silnych strugach. Dzięki temu kąpiel pobudza i usuwa zmęczenie. Mgiełka wodna to subtelny strumień rozpylonych cząsteczek wody tworzących mgiełkę. Idealnie nadaje się do nawilżania skóry. Warto zwrócić uwagę na sposób przełączania funkcji. Warto również postawić na dobrą jakość wykonania wszystkich elementów słuchawki.

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór słuchawek natryskowych. Każdy producent posiada w swoim asortymencie kilkanaście różnych sztuk. Różnią się one pełnionymi funkcjami (i sposobem ich przełączania), wyglądem i jakością.

Kategorie: Wyposażenie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *