Niewielkie przestrzenie mogą stanowić spory problem dla wielu przedsiębiorstw specjalizujących się w remontach bądź modernizacjach budynków. O ile na zewnątrz do prac na wysokościach można wykorzystać podnośniki koszowe, tak wewnątrz wiele osób zastanawia się, co będzie najodpowiedniejsze. Niektórzy stawiają na drabiny i rusztowania, jednak nie koniecznie są to dobre rozwiązania, szczególnie kiedy wymagana jest spora mobilność.

Cena za wynajem podnośników

podnośniki Czy jest zatem alternatywa dla podnośników stosowanych na zewnątrz budynków? Jak się okazuje, producenci urządzeń wspomagających prace alpinistyczne pomyśleli o firmach, które swoją pracę będą musieli wykonywać w pomieszczeniach. W tym celu powstały, chociażby podnośniki samojezdne oraz gąsienicowe. Mają one niewielkie wymiary, a do tego nie są zbyt ciężkie. Bezproblemu są w stanie wjechać przez bramę garażową do magazynu lub pomieszczeń, do których inne pojazdy miałyby utrudniony dostęp. Pomimo tego, że są mniejsze, to ich skuteczność wciąż pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze z nich można by uznać za uniwersalne, dlatego po zakończonych pracach w budynku, można kontynuować również zadania na zewnątrz.

podnośniki Podnośnik gąsienicowy jest natomiast wyposażony w napęd, który pozwoli mu bezproblemowo pokonywać nierówności, co również sprawi, że będzie go można wykorzystać w terenie. Udźwig maszyn stosowanych w budynkach jest nieco mniejszy niż tych wielkogabarytowych, jednak wciąż kształtuje się na poziomie kilkuset kilogramów. Można zatem umieścić na platformie niezbędne narzędzia lub materiały budowlane, a następnie drogą radiową bądź z kabiny operatora podnieść kosz i przesunąć platformę razem z pracownikiem w wyznaczone miejsce. Sama platforma jest bardzo szeroka, dlatego nie ogranicza ona ruchów fachowca. Taki podnośnik można wynająć u jednej z firm specjalizujących się w sprawach związanych z pracami alpinistycznymi. Jedno z nich proponuje między innymi stabilne podnośniki w Trójmieście. Cena wynajmu ustalana jest indywidualnie w zależności od wybranego zestawu usług. Wypożyczyć podnośnik mogą zarówno firmy, osoby prywatne, jak i różnego rodzaju instytucje.

W razie potrzeby można wynająć nie tylko sam sprzęt, ale również operatora oraz fachowców odpowiedzialnych za wykonanie wszystkich prac. Osoby przeszkolone błyskawicznie zajmą się nawet najbardziej skomplikowanymi pracami. Korzystając z ich usług, właściciel budynku ma pewność, że wszystko zostanie wykonane według planu, zgodnie z terminem i przede wszystkim bezpiecznie.

Kategorie: Usługi