Drewniana podłoga wraz z upływem czasu traci swój naturalny blask. Aby go odzyskać, konieczne jest przeprowadzenie renowacji. Najlepiej wykonywać ją co kilka lat. W ten sposób nasza podłoga zawsze będzie wyglądać atrakcyjnie, nawet mimo wielu lat eksploatacji. Podstawowym sposobem renowacji jest cyklinowanie.

Nowoczesne cyklinowanie drewnianej podłogi

cyklinowanie w Bydgoszczy bezpyłoweChoć nazwa dla wielu osób będzie wydawała się obca, oznacza ona po prostu przeprowadzenie głębokiego szlifowania parkietu. Aby je wykonać, konieczne są jednak specjalistyczne urządzenia, które nazywa się cykliniarkami. Ich działanie opiera się na silniku elektrycznym – to on zasila bęben, na którym zamontowany jest papier ścierny. Papier ten może mieć różną gradację, należy ją dopasować w zależności od tego, jaką warstwę chcemy zedrzeć. Czyli chodzi po prostu o stopień uszkodzenia drewna. Dzięki odpowiedniemu doborowi gradacji papieru, uda nam się szybko i skutecznie dotrzeć do świeżej warstwy drewna – to ją zaimpregnujemy, dzięki czemu wzmocnimy jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenia i ścieranie. Po takim cyklinowaniu podłoga może być spokojnie eksploatowana przez kolejne kilka lat bez obaw o to, że przestanie wyglądać atrakcyjnie.

cyklinowanie w Bydgoszczy bezpyłoweObecnie najpopularniejsze jest cyklinowanie w Bydgoszczy bezpyłowe. Wykonywane jest one bowiem na nowoczesnych cykliniarkach, posiadających wbudowane systemy odsysające kurz. W ten sposób podczas pracy po pomieszczeniu rozprzestrzenia się tylko niewielka jego ilość, dzięki czemu nie musimy martwić się sprzątaniem, gdyż nie potrwa ono tak długo jak w przypadku tradycyjnego cyklinowania. Ponadto najnowsze urządzenia często opierają swoje działanie nie na tradycyjnych papierach, a na systemach bezkońcowej taśmy szlifierskiej, która zapewnia dokładne i skuteczne szlifowanie, w dodatku w czasie o wiele krótszym niż za użyciem starszych technologii. To z pewnością najbardziej komfortowe rozwiązanie, dlatego firmy zajmujące się profesjonalnie cyklinowaniem, dbają o to, aby posiadać najnowsze, specjalistyczne zaplecze sprzętowe. Za jego pomocą mogą wykonać więcej pracy w krótszym czasie, a to przecież jest dla nich naprawdę ważne, gdyż wiąże się z lepszym zyskiem.

Oczywiście możemy sami kupić dobrą cykliniarkę i przeprowadzić prace renowacyjne, jednak nie jest to polecane, gdyż szlifowanie wymaga ogromnej precyzji, a więc i doświadczenia. Profesjonalistom zapłacimy od 9 do 15 złotych za metr, a więc to całkiem niedrogo. Na cyklinowaniu nie warto oszczędzać, ponieważ to od tego procesu zależy atrakcyjny wygląd drewnianej podłogi.

Kategorie: Usługi