Współczesne trendy w aranżacji wnętrz pozwalają na łączenie ze sobą różnych stylów, materiałów i kolorów. Daje to szerokie pole do popisu osobom, które lubią łamać konwencje, łączyć ze sobą różne, pozornie niepasujące do siebie materiały oraz lubią sięgać po odważne kolory i wzory.

Jak połączy różne trendy?

Mimo tej swobody, pewne rzeczy pozostają niezmienne: tandetne, słabe i tanie rzeczy nigdy nie zagrzeją na dłużej miejsca, a każdy przedmiot i mebel powinien zostać wykonany solidnie i dokładnie. Z tego względu wśród naturalnych materiałów wciąż króluje drewno, ponieważ meble lite drewno zawsze i w każdym wnętrzu takie jak ława drewniana prezentują się równie dobrze. Największym wyzwaniem w łączeniu stylów może okazać się „uwspółcześnienie” mebli w bardzo rozpoznawalnych stylach, takich jak meble loft, kolonialne i indyjskie, które od stuleci posiadają ustalony kanon kolorów, detali i ozdób.
Meble indyjskie i meble kolonialne wykonywane są zwykle z ciemnych, egzotycznych gatunków drewna, wśród których dominują palisander, mahoń, mango oraz akacja azjatycka. Charakteryzuje je prostota i funkcjonalność linii, surowość przełamana orientalną nutą i dodatek metalu w postaci okuć i uchwytów. Najczęściej dobiera się do nich kolory jasne – biele i beże – oraz barwy ziemi. Wyzwanie dla dekoratora wnętrz będzie stanowiło połączenie takich meble ze szkłem, stalą i kamieniem, użycie żywych kolorów tła i dodatków oraz wkomponowanie ich we wnętrza pełne współczesnej technologii.

Mniejsze wyzwanie stanowią meble loft, których industrialny charakter z definicji wpasowuje się w nowoczesne trendy. Naturalne drewno, skóra i juta, nawiązujące stylem do początków szybkiego rozwoju nauki i technologii, stanowią wdzięcznego partnera we współpracy ze współcześnie popularnymi materiałami i kolorami. Urządzone z ich użyciem wnętrze zachwycać będzie swoją oryginalnością połączoną z klasyczną nutą.

Kategorie: Wnętrza