Wybierając dekoracje okienne kierujemy się rozmaitymi pobudkami. Oczywiście, każdy podejdzie do tej kwestii indywidualnie. Mamy bardzo wiele opcji do wyboru począwszy od żaluzji różnego rodzaju, skończywszy na plisach.

Plisy w ciekawe wzory

plisyNie da się jednoznacznie powiedzieć, który wybór będzie tym najlepszym. Na pewno jednak warto zwrócić uwagę na to na co pozwalają plisy. Każdy z nas kojarzy na czym polega działanie żaluzji. Dla niektórych z nas funkcje żaluzji są bardziej funkcjonalne niż te, które posiadają rolety. Jednak w kwestii wybierania rolet również pozostaje wybór, czy te wolnowiszące czy może te naokienne. Można też zdecydować się na plisy. Jest to w zasadzie najnowszy rodzaj dekoracji okiennych. Łączą one w sobie poniekąd funkcje zarówno żaluzji jak i rolet. Przede wszystkim plisy pozwalają na całkowite odcięcie dopływu światła do pomieszczenia. Można również sterować nimi stopień zasłonięcia. Co prawda w nieco inny sposób niż w przypadku żaluzji i inaczej niż przy roletach, jednak efekt końcowy jest podobny. Można pokusić się o stwierdzenie, że kontrolowanie stopnia zasłonięcia okna przy pomocy plis jest o wiele bardziej komfortowe. Przede wszystkim dlatego, że można samodzielnie ustawić sobie wysokość, na której będzie plis i rozciągnąć go na pożądaną długość.

plisyDzięki temu możemy swobodnie zasłonić nawet sam środek okno. Może to pomóc nam uporać się z promieniami słonecznymi, a jednak pozostawić w pomieszczeniu światło dzienne. Wiele osób uznaje to jako funkcję decydująca o tym, że plisy znajda się w ich domu. Trzeba zauważyć również, że plisy ze wzorami w Szczecinie czy też innym mieście dystrybuującym mogą nadać pomieszczeniu specyficznego i bardzo ciekawego charakteru. Oczywiście pierwsze co możemy zrobić to wybrać rodzaj plis czyli ich materiał i kolor. Jednak producenci dają nam o wiele więcej opcji i wzbogacają ofertę właśnie w plisy o bardzo ciekawych wzorach. Są to wzory zarówno uniwersalne jak i specyficzne, nadające się jedynie do określonego rodzaju wnętrza. Chcąc przekonać jak największą ilość klientów do swojego wyrobu producenci stawiają również na materiału plamoodporne, zmywalne. Na pewno działa to na bardzo dużą korzyść produktu i sprawia, że plisy są jeszcze bardziej praktyczne. Jak widać, kiedy decydujemy się na zamontowanie plis w naszych pomieszczeniach, zdajemy sobie sprawę z rozlicznych korzyści.

Nie da się ukryć tego, że plisy faktycznie posiadają bardzo wiele cech praktycznych. Nie można przy tym jednak nie wspomnieć również o możliwych opcjach wzorów i rodzajów materiałów do wyboru. To sprawa, że plisy nadają się do wielu rodzajów wnętrz.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *