Listwy podłogowe stanowią estetyczny element wykończeniowy każdego pomieszczenia. Zarówno w salonie, jak i w kuchni można zdecydować się na nowoczesne modele z ciekawymi profilami oraz żywą kolorystyką, która podkreśli charakter wnętrz.

Listwy odporne na wilgoć

listwy przypodłogowe mdfProblem pojawia się dopiero kiedy trzeba zdecydować się na listwy do łazienki, ponieważ muszą one być zdecydowanie bardziej odporne na wilgoć, niż tradycyjne modele. W takiej sytuacji należy się dobrze zorientować jakie listwy przypodłogowe są dedykowane przez producentów do tego pomieszczenia, ale również wybrać taki materiał, który będzie współgrał z wnętrzem. Wilgoć może powstawać w domu na wiele sposobów, jednak to głównie łazienka jest narażona na jej zbyt dużą ilość. Często związana jest z tym zła wentylacja, brak okien przez co gromadzi się ona na ścianach i pojawiają się grzyby. Ma to również wpływ na listwy przypodłogowe, które stanowią zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych znajdujących się między ścianą i podłogą.

listwy przypodłogowe mdfTo właśnie tam zbiera się największa ilość wody, która może zniszczyć właściwości listew. Dlatego należy wybrać te o zwiększonej odporności na wilgoć, ale jednocześnie zwrócić uwagę na ich wygląd. Producenci najczęściej polecają wilgocioodporne listwy przypodłogowe mdf ze względu na stylowe połączenie designu i funkcjonalności. Listwy są odpowiednio przygotowane do montażu w wilgotnych pomieszczeniach, jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny. Zielona płyta MDF pokryta farbą podkładową dostępna jest w wielu frezowanych wzorach, tak samo jak zwykłe listwy przypodłogowe. Dzięki temu w całym domu można zamontować ten sam wzór listwy utrzymując spójne wykończenie. Producenci podejmują się także wykonania frezowanych wykończeń na specjalne zamówienie, co pozwala na nadanie indywidualnego charakteru łazience o bardzo wyszukanym stylu. Mimo cen panujących na rynku warto zdecydować się na listwy wilgocioodporne, nie tylko do łazienki. W każdym pomieszczeniu może zebrać się wilgoć, a wymiana listew na nowe będzie bardzo kosztowna. Każde pomieszczenie zasługuje na to, by było wykończone z dbałością o najmniejszy detal. W tym także o listwy podłogowe, które poza swoją funkcjonalną rolą muszą również dobrze wyglądać. Dlatego nawet w przypadku listew wilgocioodpornych zadbano o frezowane profile oraz szeroką paletę barw, by dostosować je do każdego typu wnętrza.

Należy jednak pamiętać, że listwy mają nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim stanowić zabezpieczenie i estetyczne wykończenie. Dlatego trzeba podczas wyboru wziąć pod uwagę wszystkie aspekty.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *