Wiele osób decyduje się na zakup mebli kuchennych z drewna. To sprawdzony i polecany wybór. Jeśli nie znamy się na nowoczesnych materiałach i ich właściwościach, jeśli nie wiemy jak dbać o nowoczesne meble to wyposażenie kuchenne z drewna będzie idealną opcją. Drewno zawsze dobrze wygląda, to solidny materiał, a meble z niego wykonane na pewno się nam spodobają.

Najlepsze meble kuchenne

meble kuchenneCo jednak warto wiedzieć o takich meblach? Czy wszystkie drewniane meble kuchenne w Lubinie są godne uwagi? Z pewnością nie. Trzeba celować te meble, które są wykonywane z prawdziwego drewna, opcjonalnie z bardzo dobrej jakości grubej sklejki. Tylko takie meble będą naprawdę wytrzymałe i solidne, przetrwają lata w stanie niezmienionym. Tańsze meble z niezbyt dobrych materiałów będą się szybko rysować, odbarwiać, czy lakier może z nich schodzić. W takie meble zdecydowanie nie warto inwestować. Druga kwestia to rodzaj użytego drewna. Są gatunki takie jak sosna, które są plastyczne i łatwe w obróbce, ponieważ są dosyć miękkie. To zaleta przy formowaniu drewna, ale z drugiej strony jest to wada, ponieważ takie drewno jest mniej wytrzymałe.

meble kuchenneZ drugiej strony mamy na przykład heban, który jest bardzo twardy i solidny. Do kuchni sprawdzą się meble z drewna egzotycznego, takiego jak palisander. Takie gatunki z racji swojego występowania są odporne na działanie wysokich temperatur oraz wysokiej wilgotności, zatem są idealne do kuchni. Zaletą mebli z drewna jest to, że można je dowolnie malować i lakierować. Same w sobie mają odcienie beżu, brązu, czy czerni. Można je jednak łatwo przemalować na kolor biały, czy niebieski, jeśli taką mamy fantazję. Wystarczy zeszlifować wierzchnią warstwę lakieru, by odsłonić surowe drewno i można zaczynać malować. Odnośnie lakierowania to do wyboru są różne opcje wykończenia mebli. Mogą być one matowe, półmatowe, czy wykończone na wysoki połysk, czyli błyszczące. Meble z połyskiem na pewno bardzo ładnie się prezentują, jednak widać na nich bardzo wszelkie zabrudzenia, nawet kurz. Lepszym rozwiązaniem jest zatem wybór mniej połyskliwych mebli, choćby wykończonych lakierem półmatowym. Podsumowując, meble kuchenne z drewna to inwestycja na lata.

Dobrze wykonane z drewna wysokiej jakości będą wytrzymałe, solidne, a do tego atrakcyjne pod kątem wizualnym. Do wyboru są różne kolory i wykończenia mebli, dzięki temu można stworzyć niesamowite meble, które idealnie wpasują się w nasze gusta i potrzeby odnośnie wyposażenia wnętrz. Warto jest inwestować w klasyczne meble kuchenne drewniane.

Kategorie: Wnętrza

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *