W zależności od rodzaju bramy garażowej, jej wygląd, sposób działania i konstrukcja mechanizmu znacząco się od siebie różnią. Kupując nowoczesną bramę garażową, możemy być niemal pewni, że będzie ona wymagała indywidualnego dopasowania odpowiedniego silnika napędowego, który udźwignie bramę i zapewni użytkownikowi wszelkie wygody i normy bezpieczeństwa. Bez wątpienia, najpopularniejszym rozwiązaniem wśród klientów jest automatyczna brama segmentowa. Jak działa oraz jakie udogodnienia oferuje?

Jak działa brama segmentowa?

Brama garażowaPo naciśnięciu przycisku na pilocie, płaszcz bramy unosi się w górę, sunąc po specjalnych prowadnicach, i chowa wewnątrz garażu, tuż pod sufitem. Gdy garaż jest otwarty, jego wysokość jest minimalnie obniżona ze względu na obecność rozłożonej w środku bramy. Jednak jest to różnica raptem kilkunastu centymetrów, a więc praktycznie nieodczuwalna. Otwierana brama unosi się stosunkowo szybko. Dobry silnik jest w stanie wprawić ją w ruch o prędkości około 22 centymetrów na sekundę, więc czas oczekiwania na całkowite otwarcie garażu jest dość krótki. Ogromną zaletą tych konstrukcji jest wysoka energooszczędność. Gdy nie używamy bramy, pobór mocy mechanizmu jest naprawdę znikomy. Wprawiane w ruch segmenty posiadają specjalne zabezpieczenie, które polega na tym, że jeśli brama napotka przeszkodę na swojej drodze, wówczas automatycznie się zatrzymuje. Jest to ogromne udogodnienie, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci bawiące się przed domem. Zarówno brama, jak i elementy zagradzające jej tor pozostaną bezpieczne i nienaruszone.

Brama do garażuWarto również wiedzieć, że sam mechanizm można zoptymalizować pod różnymi względami. Przykładowo: jeśli silnik pracuje za głośno lub znajduje się centralnie pod sypialnią lub pokojem dziecięcym, można go wyciszyć, nakładając na pracujące szyny materiał kewlarowy. Również dostęp do profesjonalnej obsługi specjalizującej się w tego typu pracach jest dziś niezwykle łatwy. Na usługowej mapie Polski znajdziemy wiele godnych polecenia firm, które produkują i montują automatyczne bramy garażowe Sopot, Trójmiasto i inne sąsiadujące z Pomorzem województwa to przykładowe obszary, w których uzyskamy solidną pomoc fachowców. Bramy segmentowe wyróżniają się na tle pozostałych rodzai wysokiej jakości szczelnością, która zapewnia świetną izolacje ciepła wewnątrz oraz nieprzepuszczalność zimnego powietrza i wody.

Zarówno brama segmentowa, jak i pozostałe rodzaje automatycznych drzwi garażowych to rozwiązanie na miarę XXI wieku, z którego korzysta coraz więcej właścicieli większych domów z garażem na posesji. Poszczególne elementy silnika są zabezpieczone przed korozją, a powierzchnia bramy wypełniona uszczelkami. Z całą pewnością brama segmentowa to właściwa inwestycja, która będzie się zwracała latami.

Kategorie: Budownictwo