Nikt nie lubi przebywać w pomieszczeniu które jest mocno nagrzane, co chwila się przesiadać tak by nie widzieć odbłysków słońca na ekranie, czy też mrużyć oczy podczas oglądania telewizji. Dlatego też niemalże w każdym domu można znaleźć te czy inne osłony okienne, służące do zaciemniania pomieszczeń. Obecnie do wyboru jest mnóstwo korzystnych rozwiązań, które spodobają się wielu osobom.

Folie blokujące słońce

folie przeciwsłoneczneNajstarszą znaną metodą jest stosowanie firanek i zasłon. Te materiałowe dekoracje pięknie się prezentują w pomieszczeniu, skutecznie zasłonią okna. Jednak trzeba się liczyć z tym, że z czasem firanki żółkną, zasłony wypłowieją, a całość jest zbiorowiskiem kurzu. Popularne są różnego typu rolety i żaluzje. Są rolety z drewna, z materiału, aluminiowe, tekstylne rolety rzymskie. Dostępne są też wersje antywłamaniowe na zewnątrz, plisy oraz mini rolety. Zwykle są solidne, dobrze zaciemniają pomieszczenie, niektóre z nich nawet ladnie wyglądają. Ale często utrudniają mycie okien, a jak się zepsują to do ich naprawy trzeba wzywać fachowca. Dlatego też ciekawa wydaje się trzecia droga, a mianowicie zastosowanie specjalnych folii okiennych. Dobre folie przeciwsłoneczne we Wrocławiu nie wpłyną na estetykę pomieszczenia, nie są też drogie.

folie przeciwsłoneczneFolię o lekko czarnym zabarwieniu montuje się bezpośrednio na szybie okna od strony pomieszczenia (nie na zewnątrz). Folię nakłada się na czystą szybę, dociska się ją rydlem, tak by pod spodem nie było bąbelków powietrza. Potem jedynie nie można myć szyby tak by klej dobrze się trzymał podłoża. Taką folię można zastosować także w samochodach do przyciemniania szyb. Dzięki niej we wnętrzu nadal będą przebijały się promienie słońca, jednak nie będą one razić w oczy, ani odbijać się na ekranie komputera czy telewizora. W dodatku w pokoju będzie chłodniej, zatem obniży się rachunki za klimatyzację. Folii nie trzeba demontować, nigdy nie zawadzi, nie pierze się ją jak zasłon. Zawsze dobrze wygląda i spełnia swoje zadanie. Z zewnątrz natomiast będzie wyglądała jak lustro weneckie. To zwieksza prywatność w pomieszczeniu. Jeśli światło będzie zgaszone to nikt nie zobaczy co znajduje się w środku, a przy zapalonym świetle dzięki ciemnej folii szczegóły będą mniej widoczne.

Jak widać z trzech dostępnych opcji montaż folii przeciwsłoneczne ma najwięcej zalet. Folia jest trwała, nie blaknie, nie trzeba o nią dbac. Nie psuje estetyki pomieszczenia, a do tego sprawia, że będzie w nim ciemniej oraz przyjemnie chłodno. Warto zdecydowanie jest w nią zainwestować.

Kategorie: Drzwi i okna