Taras zawsze tworzy piękne wykończenie domu. Ciężko znaleźć kogoś, kto na wspomnienie tarasu nie pomyślałby o wygodzie i relaksie. Zanim będziemy cieszyć się godzinami spędzonymi na słońcu, musimy podjąć decyzję o tym, jaki materiał na taras wybrać.

Wytrzymałe i ładne deski kompozytowe

deski kompozytowe timbernessJednym z istotniejszych decyzji, jest to, na jakiego producenta postawić. Przede wszystkim chcemy, żeby nasz taras był wytrzymały. Ze względu na umieszczenie go na zewnątrz, musi być odporny na warunki atmosferyczne. Niech będzie też łatwy w utrzymaniu – jego czyszczenie powinno być proste i szybkie. Nie ma nic złego w tym, że zależy nam nie tylko na wytrzymałości, ale także na pięknym wyglądzie. Dlatego wybierzmy producenta, którego towary cechują się przyjemną estetyką wykonania i są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Jednym z rozwiązań, jakie spełnią te oczekiwania, są komorowe deski kompozytowe Timberness. Dzięki najnowszej i innowacyjnej technologii połączono ze sobą drewno i tworzywo sztuczne tak, by mieszanka cechowała się najlepszymi właściwościami każdego z komponentów. Po pierwsze zachowuje wytrzymałość tworzywa sztucznego. Nie zaszkodzą jej zmienne warunki atmosferyczne – idealnie sprawdzi się do budowy całorocznego tarasu. Jest też niezwykle wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, która szkodzi naturalnemu drewnu.

deski kompozytowe timbernessPrzy tym wszystkim, dzięki połączeniu PCV z naturalną mączką drzewną deski zachowują wygląd drewna. Dostępne są w wielu kolorach – dopierzemy odpowiedni dla siebie. Te innowacyjne deski nie wymagają też impregnacji ani malowania, a zachowują swój nietuzinkowy wygląd na długie lata. Nie ma potrzeby konserwacji ich nawet w okresie zimowym. Są łatwe w pielęgnacji – w przeciwieństwie do drewna nie musimy się martwić, że deski zbutwieją lub ulegną zmatowieniu pod wpływem różnych środków czyszczących. Komorowe deski kompozytowe Timberness są antypoślizgowe, więc bezpieczne. Minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i upadku, przez co nadadzą się nawet do użytku w miejscach narażonych na wilgoć, np.: jako wyłożenie powierzchni wokół basenu. Kolejna ich przewaga nad naturalnym drewnem to brak pleśni, grzybów czy robactwa. Dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości, a przy tym lekkiej konstrukcji i łatwości montażu, deski kompozytowe Timberness są często wykorzystywane w przestrzeni publicznej.

Restauracje i puby korzystają z nich w budowie altanek, patio, ścieżek czy elewacji. Łączą w sobie niezwykłą estetykę naturalnego drewna z ogromną wytrzymałością tworzyw sztucznych. Dzięki temu nawet wystawione na intensywną eksploatację pozostają piękne na długo.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *