Poliwęglan lity to materiał, który jest całkiem niedrogi. Wiele osób, widząc jego cenę, zastanawia się, czy jest on w takim razie naprawdę wartościowy? Czy coś taniego może charakteryzować się wysoką jakością? Okazuje się, że tak. Poliwęglan lity ma wiele zalet, których nie ma szkło, stanowiące jego alternatywę.

Poliwęglan w atrakcyjnej cenie

poliwęglan lityTo dlatego w wielu sytuacjach wybór coraz częściej pada właśnie na poliwęglan. Poliwęglan lity w cenach naprawdę przystępnych kupuje się do produkcji świetlików, zadaszeń parkingów, wiat przystankowych, jak i też do wykonania okien w ogrodach zimowych czy altanach. Może stanowić też materiał do wykonywania hełmów ochronnych, ekranów akustycznych i wielu innych. Warto opisać, co sprawia, iż jest on tak często polecany i sprawdza się w tak wielu zastosowaniach. Po pierwsze, poliwęglan lity jest wyjątkowo wytrzymały. I nie jest to puste hasło, ponieważ szacuje się, iż jest on nawet 200-krotnie bardziej wytrzymały od szkła. To sprawia, że nie ma możliwości rozbicia go za pomocą młotka czy kamienia. To ważne w miejscach, gdzie w przeszłości pojawiały się często akty wandalizmu. Tam, gdzie dawniej widywano rozbite szkło wiaty przystankowej, obecnie jest czysto – chuligani nie mają jak rozbić wiaty z poliwęglanu.

poliwęglan lityAle wytrzymałość tego materiału to nie wszystko, warto wymienić także inne właściwości. Druga istotna kwestia to ochrona przed światłem UV i to z dwóch stron. Pod jego wpływem płyta poliwęglanowa nie psuje się, właściwie zupełnie się nie zmienia. Światło te będzie odbijane, dlatego nie będzie dostawać się też do pomieszczeń (jeżeli zastosowaliśmy świetliki z poliwęglanu lub ochrony okna) – to sprawi, że meble, które znajdują się w pobliżu, nie będą blaknąć pod wpływem światła. Dłużej więc zachowają swój dobry wygląd. Kolejna ważna sprawa to odporność na ogień. Poliwęglan lity jest trudno zapalny, dlatego w sytuacji pożaru nie rozprzestrzenia od ognia dalej. Ponadto jest też odporny na działanie wielu substancji chemicznych, dlatego może być stosowany również w miejscach narażonych na chemikalia, na przykład w fabrykach farmaceutycznych. Przy okazji, jest prosty w obróbce – może być obrabiany na zimno, jak i na ciepło, co daje wiele interesujących możliwości, możemy uzyskać materiał w każdym kształcie.

Omawiane zalety poliwęglanu litego jasno wskazują na to, iż jest to materiał, który nie ma sobie równych, przynajmniej konkurując ze szkłem. To dlatego możemy z powodzeniem wykorzystywać go w wielu różnych miejscach i przeróżnych zastosowaniach – zwłaszcza że jest dostępny w atrakcyjnej cenie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *