Wybierając współpracę z wykonawcami dróg wśród maszyn firmy budowlanej powinny znaleźć się nie tylko ładowarki, czy walec, ale również równiarka, która pozwala ujednolicić poziom drogi pod wylanie cementu. W niektórych przypadkach wykorzystywana jest również do mieszania materiałów oraz zdejmowania starej nawierzchni.

Równiarki do dróg

równiarka CASEMożna powiedzieć, że równiarka jest wielofunkcyjna, i to właśnie dlatego każda firma drogowa powinna mieć ją na swoim wyposażeniu. Czym jednak powinna charakteryzować się dobra równiarka? Równiarka jest uniwersalną maszyną niezbędną podczas wykonywania prac drogowych każdego rodzaju. Dzięki dobremu osprzętowi może służyć zarówno do odśnieżania dróg zimą, ale również niszczenia starego cementu pod budowę nowej drogi. Wybierając równiarkę trzeba brać pod uwagę przede wszystkim nawierzchnię, z jaką będzie ona współpracowała. Drogowa równiarka CASE jest jednym z niewielu urządzeń, które można dopasować do swoich potrzeb. Mimo swojej dużej budowy nie należy do skomplikowanych urządzeń. Operator może wykonywać prace zarówno na gliniastych terenach, jak i tradycyjnym asfalcie. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu jedno urządzenie może spełniać wiele ról. Wśród równiarek wyróżnia się konstrukcje dwu i trzyosiowe, różniące się od siebie liczbą osi, co wpływa na możliwości poruszania się. Warto więc zwrócić uwagę na rodzaj napędu oraz dodatkowy osprzęt oferowany przez producenta.

równiarka CASEW niektórych modelach nie można zmieniać łyżki. Istotny jest także fakt dostępności części zamiennych po upływie okresu gwarancyjnego. Wtedy trzeba samodzielnie poszukiwać części, aby doprowadzić równiarkę znowu do pełni działania. Tym właśnie drogowa równiarka CASE wyróżnia się na rynku – solidną budową, małą awaryjnością oraz dużą dostępnością części zarówno nowych, jak i zamiennych. Często sięgają po nią duże firmy budowlane, które cenią sobie możliwość dostosowania maszyny do ich oczekiwań oraz wyposażenie jej w specjalnie przygotowany osprzęt. Nowoczesne równiarki znacznie poprawiają komfort wykonywanych prac, co wpływa również na jakość drogi oraz czas realizacji. Zawsze podczas wyboru równiarki trzeba zwrócić na jej zgodność z normami bezpieczeństwa, ale również wykonanie. Solidna maszyna jest w stanie przepracować nawet kilkanaście lat, przy odpowiednim serwisowaniu oraz bieżącym naprawom.

Wyjątkowe parametry oraz możliwość wymiany osprzętu robi z równiarek uniwersalne maszyny o szerokim zastosowaniu. Głównie doceniane są podczas prac drogowych, jednak znajdują zastosowanie również zimą podczas skutecznego odśnieżania dróg.