Posiadanie własnej posesji wiąże się z wieloma przyjemnościami – mamy bowiem zazwyczaj do dyspozycji duży ogród, w którym można przyjemnie wypocząć. Jednakże na właścicielu prywatnej posesji spoczywają też obowiązki. Po pierwsze, jak w każdym gospodarstwie domowym, tak w domu jednorodzinnym produkowane są odpady komunalne.

Zasady odbioru śmieci

odbiór śmieci z KrakowaKażdy właściciel prywatnej posesji powinien mieć podpisaną umowę z firmą gospodarującą odpadami, ponieważ istnieje kategoryczny zakaz wyrzucania śmieci do lasu i zatruwania środowiska. Nie można też „podkładać” śmieci do śmietników na osiedlu, ponieważ zazwyczaj takie śmietniki są przed tym zabezpieczone – pojemniki znajdują się najczęściej pod wiatą zamykaną na klucz, który posiadają jedynie mieszkańcy danego osiedla. Zatem każdy właściciel posesji musi sam indywidualnie umówić się z firmą oferującą odbiór śmieci z Krakowa, aby ta w określonym czasie przyjeżdżała pod dom, aby zabrać wyprodukowane śmieci komunalne. Jak często to będzie – to zależy jedynie od nas. Możemy bowiem ustalić, że firma będzie przyjeżdżała opróżnić śmietnik co 3 dni, co tydzień, a może co półtora tygodnia – wszystko zależy od tego, ile śmieci produkowanych jest w naszym gospodarstwie domowym.

odbiór śmieci z KrakowaNie chcemy przecież w nich utonąć, dlatego jeśli każdego dnia pojawia się u nas dużo odpadów komunalnych, warto zdecydować się na częstszy odbiór śmieci. Na szczęście ta usługa nie jest droga, nawet w Krakowie, który jest przecież dużym miastem. Tutaj panuje duża konkurencja wśród firm gospodarujących odpadami, dlatego oferują one atrakcyjne ceny, aby przyciągnąć klientów właśnie do siebie. Wybierając firmę, należy jednak zwrócić uwagę na to, czy działa zgodnie z prawem – czy posiada sortownię, w której odpady są sortowane, aby te, które nadają się recyklingu, zostały odzyskane. Również azbest musi być składowany w specjalnym miejscu jako materiał toksyczny i taka firma także powinna tego przestrzegać. Reasumując, wywóz śmieci jest bardzo ważny dla każdego właściciela prywatnej posesji – aby nie zaniedbać swojego własnego terenu i zapewnić sobie odpowiednie warunki do życia.

Podpisanie umowy z dobrą firmą gospodarującą odpadami sprawi, że będziemy mogli liczyć na regularny odbiór śmieci w ustalonych przez nas terminach. A wszystko to za atrakcyjną cenę. Dodatkowo możemy skorzystać z innych usług takiej firmy, jak na przykład wywóz gruzu. Ta usługa jest przydatna najczęściej wtedy, kiedy dokonujemy rozbiórki jakiegoś budynku murowanego. Wówczas zebrany gruz może być oddany do recyklingu.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *