Każde wnętrze co jakiś czas wymaga odświeżenia, aby mogło odzyskać swój blask i na nowo przyciągać oko. Najprostszym sposobem na uzyskanie nowego efektu jest dokonanie przemeblowania, jednak najlepiej zdecydować się na bardziej gruntowne odświeżenie, a więc na prace, które uwzględniają także malowanie ścian.

Profesjonalne malowanie ścian

malowanie ścianZmiana barwy ścian może mieć naprawdę duże znaczenie dla wyglądu całego wnętrza – jeżeli do tej pory ściany naszego salonu pokryte były słoneczną żółcią, teraz możemy spróbować na przykład delikatnego błękitu, który działa uspokajająco i relaksująco, dlatego dobrze sprawdzi się w miejscu przeznaczonym na wypoczynek. Odnawianie pomieszczeń jest jednak czasochłonne i wymaga dużego wysiłku – warto więc zdecydować się na pomoc ekipy remontowej, która wykonuje między innymi malowanie mieszkań w Bydgoszczy. Fachowcy przybywają na miejsce z własnym sprzętem, nie musimy martwić się więc o pędzle i inne narzędzia. Profesjonaliści podchodzą z pełnym zaangażowaniem do każdego etapu prac. Do nich należy między innymi oczyszczenie powierzchni ścian przed przystąpieniem do malowania. Czyszczenie podłoża jest naprawdę ważne, jeżeli zależy nam na uzyskaniu gładkiego efektu – gdy to zaniedbamy, nawet po pokryciu ściany nową farbą, mogą być widoczne smugi lub tłuste plamy.

malowaniePamiętajmy o tym, że po umyciu ścian należy trochę odczekać, aby powierzchnia była całkowicie sucha. Innym rozwiązaniem, które można stosować zamiast dokładnego zmywania zanieczyszczeń, jest użycie farby podkładowej. Jej zadaniem jest pokrycie zabrudzeń i izolowanie ich od nowej powłoki, która dopiero zostanie nałożona. Ważne dla nas jako właścicieli mieszkania jest także to, aby przed rozpoczęciem malowania w odpowiedni sposób zabezpieczyć całe pomieszczenie – podłogę oraz meble. Dzięki temu unikniemy przypadkowych zabrudzeń, a sprzątanie po malowaniu przebiegnie o wiele szybciej. Fachowa ekipa malująca mieszkania, przed położeniem właściwej farby, starannie gruntuje powierzchnię – warstwa gruntująca nie tylko wyrównuje podłoże, ale i je wzmacnia. Właściwe malowanie ścian i sufitu przebiega już zwykle bezproblemowo. Fachowcy postępują zgodnie ze znanymi zasadami, dzięki którym ściany są pokrywane precyzyjnie i szybko.

Z pewnością zostaniemy jednak poproszeni o decyzję, jak ma wyglądać połączenie białego sufitu z farbą na ścianie – aby wyglądało to estetycznie, najczęściej proponuje się wykonanie białego paska na ścianie pod sufitem. Drugą opcją jest wykonanie linii połączenia między sufitem a krawędzią ściany, jednak to sprawdza się jedynie w idealnie równych pomieszczeniach.