Oświetlenie domu sprawia, że jest w nim nie tylko zawsze jasno, ale i przytulnie. Użycie ciepłego światła nadaje przyjemną, rodzinną atmosferę, natomiast chłodne światło jest intensywne, nowoczesne, idealne tam, gdzie wykonujemy różne prace, na przykład w garażu.

Oświetlenie led to dobry wybór

producent oświetlenia ledDo wyboru mamy różne rodzaje żarówek, jak i lamp, a także nowoczesne rozwiązania takie jak kolorowe taśmy led. Jednak tradycyjne rozwiązania są najczęściej wybierane. Z pewnością producent oświetlenia sufitowego led, jak również oświetlenia ściennego i podłogowego będzie posiadał w swojej ofercie różne ciekawe rozwiązania. Które z nich jest najkorzystniejsze? Oświetlenie sufitowe jest najlepsze w pomieszczeniach, takich jak łazienka, kuchnia, korytarz, kotłownia, czy garaż. Tam potrzebne są przede wszystkim rozwiązania praktyczne i wygodne. Oprawy led nie wystają poza krawędź sufitu, więc się nie brudzą, ani nie niszczą. W pomieszczeniach jak kuchnia czy garaż użycie stojących lamp byłoby nieefektywne, przeszkadzałyby one w wykonywaniu codziennych czynności. Światło górne sprawdza się jednak także w pokoju dziennym, jak i w sypialni. Tam stosujemy lampy wiszące i dekoracyjne żyrandole. Dzięki temu zyskujemy rozproszone światło oświetlające cale pomieszczenie.

producent oświetlenia ledTakie lampy można dostać w wielu wariantach, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Drugim rodzajem oświetlenia są lampy ścienne, czyli tak zwane plafony i półplafony. Dają one delikatne światło. Nadają się jako oświetlenie dodatkowe, czy tam gdzie niepotrzebne jest mocne światło. Będą to łazienki, pokoje dziecięce, komórki, czy pomieszczenia gospodarcze. Plafony mają grube ścianki, mogą mieć także różne kolory czy wzory, takie jak gwiazdki i księżyce idealne dla dzieci. Trzecim rodzajem oświetlenia są lampy podłogowe. Można je stosować w sypialni, pokoju dziennym, czy w biurze. Często posiadają one dwa abażury. Jeden z nich skierowany jest do góry i daje dużo rozproszonego światła. Drugi, mniejszy abażur daje intensywne światło punktowe. Jest idealne do pracy biurowej, czytania książek, czy odrabiania zadań domowych. Takie lampy powinny być przede wszystkim stabilne. Czasem można stosować także małe lampki stołowe. Używa się ich najczęściej na stolikach nocnych w sypialniach i pokojach dziecięcych, można też stosować lampki w biurze, kiedy mamy jedynie oświetlenie sufitowe.

W sprzedaży znajdują się tez lampki które można przymocować na parapecie czy na krawędzi stołu za pomocą klipsa metalowego. Można je łatwo przymocować i stosować tam, gdzie zajdzie potrzeba.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *