Mówi się, że na ogrzewaniu domu nie powinniśmy oszczędzać. W końcu komfortowe warunki (a do tego zalicza się optymalna, przyjemna temperatura w pomieszczeniach) są niezwykle ważne dla naszego dobrego samopoczucia. Wydawać by się mogło, że zimą, kiedy temperatura za oknem utrzymuje się na minusie, nie mamy co liczyć na niskie rachunki. Czy aby na pewno?

Zalety ogrzewania na podczerwień

ogrzewanieOkazuje się, że istnieje dobra metoda na oszczędności w zakresie ogrzewania! Rozwój technologii pozwolił na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w tę dziedzinę. To coraz częściej polecane ogrzewanie na podczerwień. Choć na razie dla wielu osób brzmi to tajemniczo, to wcale nie jest nic skomplikowanego. Taki system ogrzewania opiera się na specjalnych panelowych płytach grzewczych, które pełnią rolę bezpośrednich grzejników. Są one wykonane z włókien węglowych. To one rozsyłają fale podczerwone, które równomiernie rozkładają się po całym pomieszczeniu. W ten sposób ta sama temperatura będzie w okolicy sufitu, okien, ścian czy podłóg. Ogrzewanie nie ominie także bezpośrednio osób obecnych w pomieszczeniu – promieniowanie podczerwone nagrzewa nie tylko mury, ale też przedmioty oraz ludzi. Dzięki temu, mimo niskiego poboru ciepła przez urządzenia, możemy cieszyć się komfortowymi warunkami we wnętrzu przez cały dzień!

ogrzewanieWarto zwrócić uwagę na to, że ogrzewanie na podczerwień nie powoduje ruchu powietrza – dlatego jest często polecane przez producentów osobom, które cierpią na różnego rodzaju problemy dróg oddechowych. Ta zaleta ucieszy także alergików. Jeżeli jesteśmy zainteresowani ogrzewaniem na podczerwień i zastanawiamy się, czy warto zdecydować się na taki system grzewczy – powinniśmy zestawić sobie koszty ponoszone przez obecne ogrzewanie z tymi prognozowanymi dla ogrzewania na podczerwień. Najczęściej okazuje się, że nowoczesne rozwiązanie pozwala na zmniejszenie rachunków w sezonie grzewczym o około 30%. Z kolei w sezonie przejściowym, może pojawić się ograniczenie kosztów nawet o 60%! Dla osób zaznajomionych z technologią ogrzewania podczerwienią, nie jest to żadna zaskakująca wiadomość. Wraz z wzrostem popularności paneli grzewczych, same te urządzenia stają się też nieco tańsze, dlatego zmiana systemu ogrzewania nie musi być inwestycją mocno bolesną dla naszego portfela.

Biorąc pod uwagę prognozowane oszczędności, z pewnością warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie, zwłaszcza że możemy wybrać nie tylko panele naścienne, ale także ogrzewanie podłogowe za pomocą podczerwieni. Komfortowe warunki będą nam więc towarzyszyć każdego dnia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *