Wybór odpowiedniej podłogi jest naprawdę ważny, gdyż będzie miała ona duże znaczenie dla estetyki całego wnętrza. Warto więc dokładnie rozważyć konkretne rodzaje podłogi. Większość ludzi decyduje się na panele podłogowe, gdyż drewno prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Sprawdza się zarówno w klasycznym wnętrzu, jak i w tym bardziej nowoczesnym.

Piły stołowe z brzeszczotem

piły stołoweCzasami jednak panele podłogowe nie posiadają oczekiwanej długości i konieczne jest ich przycięcie. Jednak należy zrobić to z wykorzystaniem właściwych narzędzi, by efekt był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Piły stołowe do warsztatu są dobrym wyborem, jednak powinny być wyposażone w specjalnie przystosowany do paneli brzeszczot. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że panele będą przycięte równo, bez zadr czy jakichś wyrw. Decydując się na piłę ręczną, z pewnością uda nam się wykonać cięcie, nawet jeśli nie robiliśmy tego nigdy wcześniej. To narzędzie nie wymaga bowiem doświadczenia w obsłudze, a dodatkową zaletą jest to, że najnowsze generacje pił nie wydzielają dużej ilości pyłu w czasie pracy. Jeśli obawiamy się minimalnych ilości, wówczas możemy podłączyć do piły narzędzie do odsysania, dzięki czemu na stanowisku pracy zawsze będzie czysto.

piły stołowePamiętajmy jednak o tym, że eksploatacja piły wymaga pewnej siły ze strony operatora – trzeba wykonać posuwiste ruchy, co może być nieco męczące, a przy tym dochodzi trudność, gdy mowa o cięciu paneli wzdłuż. Takie piły lepiej sprawdzają się więc przy drobniejszych zadaniach, jednak z pewnością są jednym z najbardziej przydatnych narzędzi warsztatowych. Inną opcją są pilarki, czyli narzędzia elektryczne. Ich użytkowanie może przysparzać więcej trudności niż model ręczny, jednak odrobina wprawy w manewrowaniu sprawi, że po pewnym czasie przestanie być to dla nas kłopotem. Jednak w przypadku konieczności cięcia panela przez całą długość, lepiej wybrać specjalną gilotynę przystosowaną do tego typu zadań, gdyż to ona sprawdza się tutaj najlepiej. Jednak nie wykonamy za jej pomocą nic innego, będzie to więc zakup jedynie do paneli. Z kolei w przypadku piły – możemy liczyć na jej uniwersalność i na to, że przyda nam się jeszcze niejeden raz.

To narzędzie, które powinno stanowić podstawowe wyposażenie każdego warsztatu, a więc nawet jeśli przy panelach podłogowych nie wykaże oczekiwanej skuteczności, możemy być pewni, że sprawdzi się w innych sytuacjach. Zakup jest więc godny uwagi – zastanawiać może jedynie kwestia, czy wybrać piłę ręczną, czy pilarkę elektryczną. To kwestia indywidualnych potrzeb.

Kategorie: Porady

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *