Elektronarzędzia z górnej półki zawsze odznaczają się najwyższą jakością. Nic więc dziwnego, że to właśnie one są najczęściej kupowane przez profesjonalistów, którym zależy na wysokim standardzie pracy. Dzięki nim każde zadanie można wykonać nie tylko szybko, ale i z największą precyzją. O jakich elektronarzędziach mowa? Weźmy na przykład takie zagłębiarki.

Jak wybrać dobre elektronarzędzia

zagłębiarkaOczywiście oferta producentów jest naprawdę szeroka, jednak skupmy się jedynie na najlepszych propozycjach od renomowanych marek. Polecana zagłębiarka Festool TS 75 EBQ to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na dokładnym cięciu bez żadnych wyrw. Do poprowadzenia takiej zagłębiarki nie trzeba posiadać żadnych szczególnych umiejętności, urządzenie samo się prowadzi dzięki wyjątkowej konstrukcji i beznarzędziowemu ustawianiu luzu na szynie prowadzącej. Wykorzystane w tym elektronarzędziu podzespoły mają wielki wpływ na pracę nie tylko komfortową, ale i bezpieczną. Na przykład, wysoki poziom bezpieczeństwa został zapewniony przez szybki hamulec, który pozwala zatrzymać urządzenie już w sekundę po jego naciśnięciu. Dodatkowe zabezpieczenie przeciwodpryskowe sprawia, że żadne opiłki nie dosięgną użytkownika (mimo tego poleca się, aby osoba eksploatująca urządzenie posiadała okulary ochronne oraz ubranie robocze – przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest zawsze bardzo ważne).

zagłębiarkaWarto wiedzieć, że taka zagłębiarka jest kompatybilna z odkurzaczem mobilnym, jeśli tylko posiadamy odpowiedni przewód. Jeżeli zależy nam więc na tym, aby nie musieć za wiele sprzątać na miejscu pracy, możemy odsysać opiłki od razu po wykonaniu cięcia. Zachowamy porządek bez żadnego wysiłku. To jeszcze nie wszystkie zalety tego elektronarzędzia. Większości niedoświadczonych użytkowników problem sprawia często wymiana poszczególnych części. Na szczęście Festool TS 75 posiada specjalny mechanizm Fast Fix, który umożliwia wymianę tarczy bez użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki temu czas wymiany zdecydowanie się skraca. Jeśli więc przed chwilą cięliśmy deskę z drewna, teraz zaś zabieramy się za stalowy kanał kablowy – wystarczy szybko i sprawnie wymienić tarczę pilarską dzięki systemowi Fast Fix. Kilka kliknięć i już, gotowe.

Z pewnością wymienione zalety mają duży wpływ na to, że to właśnie TS 75 jest zagłębiarką najczęściej wybieraną przez klientów. Jednak taka wysoka jakość ma swoją cenę – to urządzenie z górnej półki cenowej, więc nie zobaczymy go w byle jakim domowym warsztacie. Za to u profesjonalistów zagłębiarka ta zajmuje honorowe miejsce na półce z elektronarzędziami.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *