Garderoba w domu to bardzo duże udogodnienie w organizacji i przechowywaniu rzeczy. Dzięki niej sypialnia czy przedpokój nie potrzebują zbędnych szaf, komód i półek. W ten sposób można zaprojektować dom, aby w jednym miejscu znajdowały się wszystkie ubrania, buty, dodatki oraz inne artykuły użytkowe.

Zalety posiadania w domu garderoby

GarderobaGarderoba w takim razie będzie pełnić funkcję pewnego rodzaju magazynu. Planując projekt nowego mieszkania, warto zagospodarować trochę przestrzeni na garderobę. Dom wówczas zyskuje na organizacji i dzięki temu można utrzymać stały porządek. Niedawno garderoba była kojarzona z luksusem oraz wielkimi posiadłościami gwiazd. Dzisiaj jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Jej obecność w mieszkaniu zdecydowanie podnosi wartość całego obiektu. Jednak najpierw trzeba skonstruować projekt, a potem poszukać firm, które świadczą usługi takie, jak budowa garderoby Poznań jest z kolei miastem, gdzie istnieje popyt na tego typu działania. Po wykonaniu tych wszystkich czynności można zająć się umeblowaniem i dekoracją. W praktycznej garderobie powinny się znaleźć: solidne regały, duże szafy, lustro, siedzisko, komoda na bieliznę, półki, pantografy oraz kosze cargo na pranie. Garderoba niekoniecznie musi być osobnym pokojem.

GarderobaMożna zaprojektować ją tak, że będzie stanowić oddzielną część sypialni. Dobrym pomysłem będzie zagrodzenie jej drzwiami przesuwnymi lub pozostawienie w otwartej przestrzeni, jednak nieco oddzielonej ścianą. W domach za granicą bardzo często jest stosowane połączenie sypialni i garderoby, ułatwia to organizację. Jako wyposażenie tego miejsca nie warto zapominać o wieszakach, drążkach, półkach na buty, wysuwanych koszach, szufladach na biżuterię, suszarce oraz desce do prasowania. Zdecydowanie ułatwi to utrzymanie porządku. Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest podłoga. Najlepiej wybrać na to miejsce wykładzinę lub płytki, ponieważ są najłatwiejsze do odkurzania. Oświetlenie jest równie ważne, najkorzystniejsze będą lampy ledowe o białej barwie, by światło dotarło do każdego zakamarka. W garderobie oprócz odzieży, butów i dodatków można również przechowywać rzadko używane rzeczy, takie jak walizki, torby podróżne, akcesoria sezonowe czy sportowe.

Zapewnia to do nich stały dostęp, jednak można je tam schować przed wzrokiem gości. Garderoba nie jest obowiązkowa w każdym domu, ale dużo ułatwia. Coraz więcej osób decyduje się, by ją zaprojektować. Można w niej zarówno gromadzić ubrania, jak i suszyć czy prasować, a w niektórych domach służy także jako pralnia.