Od kilku dni zastanawiam się co kupić mojej teściowej n prezent imieninowy. W prawdzie do imienin Magdaleny pozostał jeszcze miesiąc, ale powoli przeglądam już różne oferty i szukam ciekawego pomysłu. Wczoraj znalazłem ofertę sklepu internetowego, który zajmuje się sprzedażą kwiatów. Na stronie sklepu przeczytałem sporo ciekawych informacji związanych z kwiatami egzotycznymi.

Dowiedziałem się między innymi, że w naszym kraju z roku na rok wzrasta popularność tego typu kwiatów. Wiele gatunków tych roślin sprowadzanych jest z najróżniejszych zakątków świata. Najpopularniejsze z nich pochodzą z Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej, a nawet z Australii. Ponieważ kwiaty egzotyczne te, nie są w ogóle spotykane w naszej strefie klimatycznej, wiele z nich zachwyca swoją oryginalną urodą. Kwiaty egotyczne poza pięknymi kwiatami posiadają ciekawe pędy i ozdobne liście. Na wspomnianej stronie internetowej znalazłem również informację, iż hodowla kwiatów egzotycznych nie należy do prostych czynności. Wiąże się to z tym, iż rośliny pochodzące z tropikalnych krajów, potrzebują zapewnienia specyficznych warunków, by mogły rozwijać się w warunkach pogodowych naszej strefy klimatycznej. Stworzenie takich warunków, nie jest wprawdzie zupełnie niemożliwe, ale wiąże się z pogłębieniem wiedzy na temat poszczególnych gatunków roślin. A zostać efektywnym hodowcom kwiatów egzotycznych liczy się także cierpliwością oraz duży nakład pracy i czasu. Wśród gatunków, które najłatwiej dostosowują się do naszych warunków i są najchętniej hodowane należą: storczyki, datura, drzewko pomarańczowe, echmea, passiflora, anturium oraz guzmania.

Po przeczytaniu, tak szczegółowych i kompetentnych informacji upewniam się w przekonaniu, iż zakup kwiatów egzotycznych na prezent imieninowy, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Kategorie: Ogrody