Na rynku aktualnie dostępnych jest tak dużo rodzajów drabin, że nawet budowlańcy poszukując właściwego sprzętu do pracy mają problem, by zdecydować się na konkretny model. Muszą brać pod uwagę przede wszystkim mobilność, stabilność, ale również wysokość, która w przypadku ich pracy ma ogromne znaczenie.

Drabina w wersji kompaktowej

drabiny krauseMają więc wiele aspektów do sprawdzenia przed zakupem. Chyba, że firma posiada już swojego zaufanego dostawcę, który od lat zapewnia sprzęt najwyższej jakości. W takim przypadku skupiają się na najważniejszych aspektach wpływających na komfort pracy. Profesjonalne drabiny budowlane nie powinny być zakupowane w centrach ogrodniczych, ani w innych tego typu sklepach. Najlepiej, aby pochodziły wprost od producenta sprzętów budowlanych, ponieważ to on będzie znał potrzeby branży i ludzi w niej pracujących. Zwykłe drabiny nie są wystarczająco stabilne podczas pracy z dużym obciążeniem, poza tym zazwyczaj ograniczają się do wysokości maks dwóch metrów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku drabin dedykowanych do pracy profesjonalistów. Wśród nich panuje opinia, że to drabina krause łączy w sobie wytrzymałość, funkcjonalność oraz kompaktowość.

drabiny krauseWpływa to znacznie na możliwości budowlańców, którzy właśnie takiej drabiny potrzebują na swoim wyposażeniu. Większość drabin Krause jest trzy elementowa, pozwala na pracować na wyższym poziomie, rozkładając ją maksymalnie w niektórych modelach osiąga się nawet dziesięć metrów wysokości. Może posłużyć zarówno jako drabina przystawna, rozsuwana oraz wolnostojąca. Wzmocnione profile oraz antypoślizgowe stopki zapewniają bezpieczeństwo pracy w najcięższych warunkach. Dodatkowo zostały one wyposażone w pasy zapobiegające składaniu się drabiny po jej rozłożeniu, które dzięki odporności na warunki atmosferyczne jeszcze nigdy nie zawiodły swoich użytkowników. Bardzo istotny jest fakt, że każda drabina pochodząca od Krause spełnia wymogi unijne dotyczące kwestii bezpieczeństwa, potwierdzone certyfikatem otrzymywanym podczas zakupu. Nie każda drabina przeznaczona do profesjonalnego użytku musi być ciężkim sprzętem, który nie nadaje się do przewożenia samochodem. Drabiny Krause wykonane są z aluminium, dzięki czemu nawet najwyższy model waży około 10 kilogramów.

Poza tym dzięki temu, że składają z trzech elementów można je w każdym momencie złożyć i zapakować. Ich trwałość oraz specyfikacja sprawiają, że są to najchętniej wybierane drabiny przez profesjonalnych budowlańców. Darzą oni tę markę zaufaniem dzięki temu, że sprzęt jeszcze nigdy ich nie zawiódł.

Kategorie: Budownictwo