Szpitale i domy opieki społecznej dbają zawsze o to, aby otoczenie budynków dobrze się prezentowało. Zamknięty teren ma bowiem służyć pacjentom do przyjemnych przechadzek – z pewnością wdychanie świeżego powietrza może przyczynić się do poprawy samopoczucia, co jest ważne zarówno jeśli chodzi o osoby chore, jak i starsze, które przez samotność straciły już życiowy optymizm.

Projektowanie ogrodów i wykorzystanie przestrzeni

projektowanie ogrodówFachowe projektowanie ogrodów w Poznaniu zapewni najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dzięki profesjonalistom można stworzyć ogród, w którym przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie zaprojektowanie ścieżek – do ich ułożenia należy zastosować materiał, który uniemożliwi poślizgnięcie się czy potknięcie na nierówności. Najlepiej więc zamiast bruku wybrać kamienny dywan, który charakteryzuje się gładkością, a przy tym posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu nawet podczas przechadzki w deszczu, nikt się nie przewróci. Najlepiej, aby szerokość ścieżki pozwalała na spokojny spacer dwóch osób obok siebie – dzięki temu przechadzka będzie uprzyjemniana rozmową z osobą towarzyszącą.

projektowanie ogrodówPo obu brzegach ścieżki można posadzić pachnące kwiaty – w ten sposób przechadzający się będzie mógł wdychać przyjemną woń roślin, co na pewno również umili mu spacer. Podziwianie okolicznej przyrody jest także bardzo ważne – w ogrodzie powinny znaleźć się więc atrakcyjne rabatki i klomby, warto pomyśleć też o oczku wodnym. Projektant ogrodu na pewno nie zapomni o małej architekturze – pergole lub kraty ogrodowe pozwolą na swobodny rozwój roślin pnących, a mały, drewniany pomost może stanowić atrakcyjne uzupełnienie dla wspomnianego oczka wodnego. Z pewnością starsi pacjenci oraz mieszkańcy domu seniora ucieszą się z małej kapliczki, która mogłaby znaleźć się w takim ogrodzie. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie jej w miejscu umożliwiającym spokojną i niezakłóconą szumem miejskim kontemplację – w pobliżu kapliczki warto umieścić drewniane ławeczki. Takie miejsce zapewni spokój i pozwoli przechadzającym się na odpoczynek na świeżym powietrzu. Ostatnimi elementami, których nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie przy obiektach użyteczności publicznej, są oczywiście śmietniki.

Pozwolą one na zachowanie czystości na całym terenie zielonym. Powierzając projekt takiego ogrodu profesjonalistom, możemy liczyć na to, że będzie on zarówno funkcjonalny, jak i zapewni estetykę miejsca. To sprawi, że spacery będą przyjemne nie tylko wiosną i latem, ale i o zimnej porze roku.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *