Czy miejsce starej, zniszczonej szafy jest tylko na wysypisku śmieci? Wydaje się, że podrapane drewno i poluzowane drzwiczki sprawiają, że taka szafa to zdecydowany minus wnętrza, jednak może przed wyrzuceniem, warto pomyśleć o jej odnowieniu?

Projektowanie wnętrz z duszą

projektowanie wnętrzOdnawianie starych mebli jest pracochłonne, ale efekt może przejść nasze oczekiwania – wiedzą o tym niektórzy architekci wnętrz, którzy, darując drugie życie starym meblom, równocześnie wprowadzają we wnętrze niepowtarzalny klimat. Modne projektowanie wnętrz w Katowicach to między innymi wykorzystywanie „staroci” w nowych aranżacjach – uzyskane w ten sposób wnętrze posiada własną duszę, której nie przysłonią żadne nowe, nadchodzące trendy z katalogów wnętrzarskich. Redesign mebli może być naprawdę pasjonujący. Architekci w ten sposób pokazują, że uzyskanie stylowego, wyjątkowego wnętrza nie wymaga wcale dużych nakładów pieniężnych – równie niesamowite efekty można uzyskać niewielkim kosztem. Obok wykorzystania odnowionych mebli (można tu też użyć metody zdobienia decoupage) architekci skupiają się na dodatkach – za ich pomocą można odświeżyć każde wnętrze. Kreator wnętrza odznacza się wyjątkowym poczuciem estetyki – dlatego kolory w pomieszczeniach są zawsze odpowiednio do siebie dopasowane, nie gryzą się, a wzory na tkaninach dobrze komponują się z meblami i całym otoczeniem.

modne projektowanie wnętrzPonadto projektant powinien zwracać uwagę na jakość elementów wyposażenia – każdy z nas chce przecież unikać tandety, dlatego staranność wykonania powinna być na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o dodatki, gdyż – choć są one niewielkie – naprawdę mają duży wpływ na całość. Możemy zaufać architektowi wnętrz także wówczas, gdy marzy nam się mieszkanie w określonym stylu – na przykład industrialnym. Kreator wnętrz sporządzi kompleksowy projekt, w którym uwzględni oświetlenie, materiały, kolory, a także sporządzi wizualizację 3D. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć efekt aranżacji zanim przystąpimy do prac remontowych. Mimo iż architekt kieruje się wówczas wyznacznikami danego stylu – należy pamiętać, że prawdziwy specjalista nie kopiuje znanych już rozwiązań. Powinien wyróżniać się inwencją, nie bać się eksperymentatorstwa – tylko podążając własną ścieżką, mamy szansę na przygotowanie wyjątkowego wnętrza, którego nie da się wpisać w sztywne ramy.

Projektowane pomieszczenie powinno być jednak nie tylko przyjemne dla oka, ale i – przede wszystkim – funkcjonalne, w końcu mieszkania są przestrzenią użytkową i nie należy o tym zapominać nawet przy najbardziej nietypowych aranżacjach.

Kategorie: Wnętrza

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *