Niezwykle istotny w budownictwie jest właściwy wybór materiałów budowlanych. Dotyczy to także – a może i przede wszystkim – fundamentów oraz całej dolnej partii budynku. Do jej wykonania niezbędne są bloczki fundamentowe, które muszą być bardzo wytrzymałe. Produkt powinien być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również zmiany temperatur, bowiem dla wielu materiałów szczególnie niekorzystny jest mróz oraz dotkliwe upały.

Bloczki z silikatu

bloczki fundamentowe Rodzajów bloczków fundamentowych jest dużo, dlatego warto je poznać, aby następnie wybrać najbardziej odpowiednie. Najlepiej wybierać materiał, którego cena będzie adekwatna do właściwości, jakie powinien oferować. Dobre bloczki fundamentowe w Lublinie mogą być wykonane między innymi z silikatu. To materiał polecany w szczególności do ścian, które mają być zagłębione w gruncie. Wykorzystując silikat, można zadbać o precyzyjność obróbki, dlatego ścianki są bardzo dokładnie wycięte, co daje pożądane wymiary. Sprawia to również, że bloczki fundamentowe z tego materiału mogą być łatwo wypoziomowane, co jest dużo trudniejsze w przypadku betonu. Równe ścianki z silikatu są również odporne na ściskanie, dzięki czemu stanowią bardzo trwałe rozwiązanie.

bloczki fundamentowe Atutem materiału jest także mrozoodporność, dlatego nawet skrajne temperatury nie są w stanie naruszyć struktury bloczka. Innym rozwiązaniem, na które wart zwrócić uwagę, są dobre bloczki fundamentowe w Lublinie wykonane z betonu. Materiał ten jest tani, dlatego od razu spodoba się osobom, które chcą bardzo zaoszczędzić na budowie. To fantastyczne rozwiązanie, które jest wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Bloczek fundamentowy betonowy nie jest równy bloczkowi fundamentowemu betonowemu, ponieważ produkt może być wykonany z betonu różnej klasy. Najczęściej materiałem produkcji jest B20, jednak łatwo też znaleźć ścianki B15 czy B25. Warto zaznaczyć, że w każdym przypadku bloczki fundamentowe z betonu są odporne na ściskanie oraz działanie wilgoci, dlatego znakomicie nadają się do budowy pomieszczeń podziemnych. Przy wyborze bloczków fundamentowych warto kierować się przede wszystkim budżetem. Najtańszym rozwiązaniem będzie beton.

W parze z taniością idzie jednak także wytrzymałość na ściskanie czy wilgoć, dlatego to doskonały wybór dla wielu budowniczych. Zastanawiając się nad odpowiednim materiałem, warto wziąć pod uwagę również bloczki fundamentowe wykonane z silikatu. Jest to materiał mrozoodporny, a dodatkowo wyjątkowo wytrzymały, dlatego sprawdzi się w przypadku budowania pomieszczeń podziemnych.

Kategorie: Budownictwo