Dla wielu osób posiadanie własnego domku letniego, w którym mogliby spędzać swoje wakacje lub nawet weekend jest spełnieniem marzeń. Trzeba przyznać, że to bardzo kusząca perspektywa. W takim miejscu można naprawdę wypocząć, w dodatku przebywając w nim możemy czuć się jak u siebie. Niejeden z nas relaksuje się jedynie w zacisznym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku. Domki letniskowego powstają zazwyczaj na wsi, w otoczeniu przyrody.

Jaki domek na wakacje?

dom letniskowy na sprzedaż Doskonale sprawdzają się również przy okazji różnego rodzaju uroczystościach czy wspólnych wypadach z rodziną lub znajomymi. Jeżeli sam marzysz o posiadaniu własnego domku na wakacje, powinieneś wiedzieć czy lepszą opcją dla Ciebie będzie wybudowanie nowego od podstaw czy kupno już istniejącego. Coraz częściej spotykaną opcją jest nabycie gotowego, drewnianego domku. Tego typu rozwiązanie staje się coraz bardziej modne, zdobywając rzesze nowych zwolenników. Obecnie rynek jest bardzo bogaty. Dom letniskowy na sprzedaż może być zarówno mobilny, jak i stacjonarny. Oznacza to, że możemy wybrać czy wolimy domek, który można przenosić z miejsce na miejsce, czy chcemy go postawić w jednym, konkretnym punkcie. Dzisiaj istnieje opcja zakupu domku holenderskiego, którego konstrukcja opiera się na stelażu z kołami, zwykłego drewnianego domku wyposażonego w koła czy też przyczepy kempingowe.

dom letniskowy na sprzedażNajwiększą zaletą jest oczywiście możliwość przewożenia domku, można też go łatwo sprzedać. Jadnak częściej spotykaną opcją są tradycyjne domy stacjonarne. Przed jego wybudowaniem należy pamiętać o uprzednim zapoznaniu się z jego specyfiką oraz co jest istotne przy jego konstruowaniu. Ogromną zaletą jest klimat takich domków, dzięki drewnianemu wnętrzu kojarzy się ciepłem oraz beztroską. Warto pamiętać również o tym, że niektóre typy domków letniskowych wymagają pozwolenia na budowę, inne natomiast go nie wymagają. Małe, nieprzytwierdzone za pomocą fundamentów nie są w świetle prawa obiektami budowlanymi, nie potrzebują więc pozwolenia. Natomiast już większe obiekty z fundamentami, które są na stałe przytwierdzone do podłoże oraz kwalifikują się jako obiekty całoroczne potrzebują uzyskania odpowiedniego pozwolenia.

Budując lub kupując domek letniskowy warto pamiętać o przepisach prawnych oraz stosownych dokumentach. Ceny domków letniskowych z drewna są naprawdę różne. Wszystko zależy od ich rozmiarów, lokalizacji oraz użytych materiałów. Tańsze będą oczywiście te starsze, natomiast nieco droższe są te świeżo wybudowane. Dokonując wyboru najlepiej kierować się własnymi potrzebami oraz upodobaniami.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *