Poddasze znajdziemy obecnie niemalże w każdym domu. Minęły już czasy, kiedy to budowano domy piętrowe, z płaskim dachem. Teraz stawia się na domu parterowe z poddaszem użytkowym.

Ocieplenie pianką jest najlepsze

ocieplanie poddaszy piankąZmieniły się zatem także materiały stosowane w budownictwie. Gdyby dachy nadal były płaskie to nie rozwinąłby się rynek z pokryciami dachowymi. A obecnie można wybierać w dachówkach, blachach, gontach, a nawet w dachach z trzciny. Skoro poddasze nie jest jedynie pustą przestrzenią, czy miejscem na składowanie niepotrzebnych rzeczy to trzeba o nie zadbać. Dlatego też niezbędne jest ocieplenie poddasza. Bez tego zimą byłoby tam bardzo zimno, natomiast latem robiłaby się tam sauna. W ofertach firm znajdziemy trzy główne rodzaje materiałów ociepleniowych. Jest to styropian, wełna mineralna oraz ocieplanie poddaszy użytkowych pianką w dobrej cenie. Styropian to najstarszy i najbardziej znany materiał. Dostępny jest w płatach różnej grubości. Jest lekki jak piórko, łatwy w transporcie, łatwo się go docina, nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Również szybko go się kładzie i jest tani. Jednak ma też swoje wady. Przede wszystkim nie jest on najbardziej trwały, a ponadto nie nadaje się do pomieszczeń z dużą ilością skosów, czy rur. Sztywny styropian nie wejdzie w szczeliny, będą prześwity, rur nie da się dobrze obłożyć. Może to skutkować pojawieniem się mostków cieplnych na poddaszu, czyli miejsc, przez które ciepło ucieka.

ocieplanie poddaszy piankąDrugi materiał używany do izolacji poddasza to wełna mineralna. Dostępna jest ona w postaci zwiniętej na dużych belach. Jej przenoszenie jest bardziej kłopotliwe, szczególnie dlatego, że wełna się siepie. A jej ostre ,,włosie” jest drapiące, wywołuje podrażniania i trudno jest je usunąć z włosów lub z ubrań. Nie jest to także dobra opcja dla alergików. Wełna lepiej przylega jednak do podłoża, łatwiej można ją dopasować. Trzecia opcja do ocieplenie poddaszy pianką poliuretanową. To zdecydowanie najbardziej korzystna opcja, choć może nie pod względem ceny. Pianka jest nakładana natryskowo, więc dokładnie przylega do podłoża i dopasowuje się do kształtów na poddaszu. Nie ma tutaj mostków cieplnych ani przerw w izolacji. Pianka nie pyli, nie uczula, nie utlenia się, więc zawsze będzie tak samo skutecznie izolowała dach domu. Dodatkowo takie ocieplanie trwa bardzo krótko i od razu można przejść do dalszych etapów budowy domu.

Decydując się na rodzaj ocieplenia warto jest zainwestować jedynie w najlepsze jakościowo rozwiązania, które sprawią, że kwestia izolacji nie będzie dla nas problematyczna.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *