Często zdarza się, że metraż naszego domu lub mieszkania jest bardzo ograniczony i nie mamy miejsca, aby pozwolić sobie na osobną sypialnię, salon i jadalnie.

Jak połączyć salon z jadalnią, tak żeby wyglądało to ładnie, ale i było dużo miejsca?

kominekJest to też często pokierowane oszczędnościami, gdyż urządzenie każdego pomieszczenia osobno, wymaga większych nakładów finansowych. Warto wtedy rozważyć wyposażenie wnętrz w taki sposób, aby salon połączyć z jadalnią. Pierwsze co musimy zrobić, to dokładne rozplanowanie tego połączenia. Musimy wziąć pod uwagę metraż jaki mamy do dyspozycji oraz styl i kolor obecnej aranżacji naszego salonu. Nasz remont warto zacząć od zaplanowania mebli jakie chcemy kupić. Musimy zatem przejrzeć stoły do jadalni oraz krzesła do jadalni. Jeśli chodzi o stoły to mamy tutaj duże pole do popisu. Do wyboru mamy stoły drewniane, stalowe lub połączenie tych dwóch materiałów. Stoły mogą być okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Jeśli nie chcemy kupować dwóch stołów tj małego do postawienia np. przed telewizorem i większego do jedzenia posiłków, to możemy zdecydować się na kupno stołu, który zapewni nam połączenie małej ławy z pełnoprawnym jadalnianym stołem. Jeśli wybraliśmy już stół, to czeka nas także wybór krzeseł. Nowoczesne krzesła potrafią być niezwykle wygodne i jednocześnie nie zajmować dużej ilości miejsca przez unikalny design. Jeśli natomiast nie mamy na tyle miejsca, aby zdecydować się na krzesła, to warto rozpatrzyć kupno sofy, która pomieści większą ilość ludzi przy stole, a także zapewni większą wygodę przy oglądaniu telewizji. Jeśli zostało nam trochę pieniędzy w portfelu to warto rozważyć zamontowanie kominka, dzięki czemu nasz salon stanie się o wiele przytulniejszym miejscem. Kominek sprawia, że w domu wytwarza się niezwykły klimat, a do takiego domu zawsze miło jest wrócić w jesienne wieczory. Jeśli nie mamy miejsca na klasyczny kominek to warto rozpatrzeć kominki nowoczesne.

Wkłady do kominków nie zajmują sporo miejsca, a do tego wykonane są w prosty sposób, dzięki czemu bez problemu wkomponują się w każdą aranżację. Jeśli nie chce nam się budować komina oraz zabudowy, to możemy się zdecydować na kominki gazowe lub elektryczne, które komina nie wymagają, a potrafią świetnie imitować płomień prawdziwego kominka na drewno.

Kategorie: Wnętrza