Sposobów na aranżację wnętrz jest niezliczona ilość, moda z nią związana zmienia się dynamicznie. Każdego roku projektanci, jak i osoby aranżujące właśnie swoje domy i mieszkania zaskakują nas nowymi pomysłami i nowinkami związanymi nie tylko z wystrojem lecz również podnoszą poprzeczkę względem zagospodarowania przestrzeni.

Sauna dla zdrowia

sauny Niezwykle ważnym elementem, a także marzeniem dla wielu osób jest posiadanie własnej sauny w domu bądź w mieszkaniu. Nie jest to już tak prestiżowy element wyposażenia domu, jakim był jeszcze kilka lat temu, jednakże do dziś uznaje się posiadanie sauny za wygodę, a nawet luksus. Kiedy inni muszą wyszukiwać SPA lub hoteli mających w ofercie sauny, ich posiadacze mogą delektować się zdrowotnym wpływem i zaznać relaksu we własnym domowym zaciszu. Sauny jakie zaleca się montować w domach bądź mieszkaniach to zazwyczaj sauny suche, sauny na podczerwień. Wyróżniają się one na tle pozostałych rodzajów saun przede wszystkim tym, iż ich instalacja nie wymaga posiadania wysokiej jakości wentylacji, a także dużych nakładów pieniędzy. Sauny suche – infrared, czyli sauny na podczerwień sprawdzą się doskonale w roli sauny domowej. Między innymi właśnie ze względu na niższy koszt instalacji i utrzymania oraz krótszy czas montażu.

sauny Kolejną superlatywą, jaką posiadają suche sauny – producent zapewnia, iż ich oddziaływanie na organizm człowieka jest zbawienny. Kabina jednoosobowa, dwuosobowa lub taka o wymiarach adekwatnych do użytkowania przez kilka lub kilkanaście osób wykonana jest z naturalnego drewna, podobnie jak sauny tradycyjne, parowe lub fińskie. Jednakże jej leczniczy wpływ na ciało wypływa z promieni podczerwonych, a nie z temperatury powstałej na skutek wykorzystania pieca z gorącymi kamieniami. Mimo, iż zarówno promienie IR, jak i piec wytwarzają energię cieplną, to promienie IR nie mają negatywnego wpływu na osoby starsze czy dzieci, jaki mieć może para lub zbyt wysoka temperatura. Gdyż na przykład w saunach fińskich temperatura dochodzi nawet do 100 stopni Celsjusza, a w saunach na podczerwień oscyluje pomiędzy 30 a 60 stopniami Celsjusza. Dlatego korzyści z użytkowania domowej sauny czerpać może cała rodzina. Promienie podczerwone przenikają ciało, aż do głębokości 4 centymetrów. Sprawia to, że skutki pobytu w saunie odczuwalne dla organizmu są w krótszym czasie niż podczas sesji w saunie tradycyjnej.

Przebywanie w saunie suchej lub parowej skutkuje nie tylko prozdrowotnymi właściwościami, jak zostało to przedstawione wcześniej lecz może również przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, jeżeli treningi siłowe lub cardio połączone zostaną właśnie z regularnymi sesjami w saunie. W czasie odbywania jednego seansu dochodzi nawet do spalenia około 600, a nawet 900 kalorii, to ilość porównywalna do godzinnego biegu interwałowego na bieżni, a jakże przyjemniejsza.

Szczegóły na http://sauna-r.com

Kategorie: Budownictwo