Aby wybrane przez nas urządzenie mogło długo dobrze prosperować należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór silnika, który poradzi sobie zarówno z ciężarem, jak i typem działania. Wyróżnia się bramy skrzydłowe, przesuwne, garażowe, a każda z nich potrzebuje zupełnie innego sposobu automatyzacji by spełniała swoją rolę.

Silniki do bram samonośnych i szynowych

silnik do bramy przesuwnejWłaśnie dlatego na samym początku należy ustalić jaki rodzaj bramy zostanie zamontowany w ogrodzeniu, a dopiero później zastanawiać się nad zakupem napędu, który poprawi komfort opuszczania i ponownego wjeżdżania na posesje – zwłaszcza w zimowe dni. Silniki, które są stosowane w bramach przesuwnych mają podwójne obciążenie, ponieważ przęsło jest tylko jedno, a jego długość często przekracza 3 metry. Właśnie dlatego trzeba brać pod uwagę wiele czynników, które wpływają na długość oraz jakość użytkowania. Poza napędem należy dobrać jeszcze siłownik przystosowany do pracy z takim obciążeniem. Warto pamiętać, aby zachować zapas ciężaru, by podczas niepogody i zrywnych wiatrów nie doszło do uszkodzenia całego systemu, który nie podlega naprawie. Ale także w zależności od zastosowanego materiału do bramy może ona ulegać dociążeniu przy dużej wilgoci w powietrzu.

silnik do bramy przesuwnejWybierając silniki do bram przesuwnych powinniśmy wiedzieć, czy będzie ona samonośna, czy szynowa. Każda z nich zupełnie inaczej obciąża siłownik i potrzebuje innej mocy silnika. Badając rynek należy zrobić rozpoznanie który z producentów jest już sprawdzony i ceniony wśród klientów. Inwestując w tak drogie rozwiązania warto wiedzieć, czy oby na pewno napęd będzie działał przez lata, a nie zepsuje się po jednym sezonie użytkowania. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste wykorzystywanie systemu również wiąże się z jego szybszym zużyciem. Dlatego producenci oferują dwa typy silników, dopasowane do mniejszej lub większej częstotliwości pracy. Firmy mogą wyposażyć się w wytrzymałe i mocniejsze siłowniki, pozwalające na wielokrotne wykorzystywanie bramy. Jednak w bramach przydomowych nie ma potrzeby montowania tak zaawansowanego sprzętu i generowania dodatkowych kosztów. Po zakupie silnika do bramy przesuwnej warto skorzystać z usług profesjonalnego elektryka, który zadba o bezpieczeństwo i sprawnie podłączy cały system.

Dzięki temu zyskuje się pewność, że nie dojdzie do spięcia oraz cała instalacja została odpowiednio wykonana. Poza tym powinien on udzielić gwarancji na swoje usługi, co w przypadku samodzielnego montażu nie występuje. Jeżeli doprowadzimy do przepalenia instalacji firma nie uzna gwarancji, a my zostaniemy stratni ze względu na chęć zaoszczędzenia na specjaliście.

Kategorie: Budownictwo

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *