Wiele osób ocieplając swój budynek, często zapomina o naniesieniu właściwej izolacji termicznej również na poddasze. Nie ma cienia wątpliwości, że ścianami ucieka najwięcej ciepła nagromadzonego w domu, jednak warto również zwrócić uwagę, że nieocieplone poddasze jest w stanie zabrać nawet 25% energii.

Szybkie docieplanie poddaszy

docieplenia poddaszyW konsekwencji oznacza to, że właściciel budynku musi płacić nawet o 50% większe rachunki za ogrzewanie, a przy tym nie obejdzie się bez odczuwanego chłodu na najwyższej kondygnacji. W jaki sposób można docieplić poddasze? Jest kilka metod, dzięki którym fachowcy są w stanie skutecznie wzmocnić termoizolację budynku. Stosuje się między innymi wełnę szklaną i skalną, styropian, a także piankę poliuretanową. Ostatni z materiałów stał się najpopularniejszym wyborem z kilku powodów. Przede wszystkim, pianka jest uniwersalna, przez co docieplając poddasze, można również ocieplić fundamenty, a nawet ściany. Izolacja natryskowa pianką PUR należy do jednych z najszybszych metod montażu ociepleń, dlatego fachowcy podejmujący się zlecenia, są w stanie skończyć swoją pracę nawet w kilka godzin. Jest to zatem znacznie lepszy wybór dla osób, którym zależy na czasie niż inne z metod montażu termoizolacji.

docieplenia poddaszyPoza błyskawicznym czasem wykonania, stosowanie pianki poliuretanowej jest znacznie tańsze niż wełny czy styropianu – różnica kształtuje się nawet na poziomie kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. W przypadku większych powierzchni może mieć to kluczowe znaczenie. Niska cena bynajmniej nie jest powiązana ze słabą jakością, gdyż pianka PUR uznawana jest za bardzo skuteczną. Z jakiego powodu? Przede wszystkim przez sposób jej rozprowadzania. W przypadku wełny czy styropianu, szczeliny nie zostaną w pełni zakryte, natomiast umieszczając piankę, dzięki natryskowi dotrze ona praktycznie w każde miejsce. Kto oferuje usługi z zakresu rozprowadzania pianki poliuretanowej? Profesjonalne docieplenia poddaszy w mazowieckim, w tym między innymi w Warszawie, świadczone są przez specjalistów, którzy są w stanie ocieplić również fundamenty oraz ściany.

Wykorzystanie pianki poliuretanowej do ocieplenia poddasza w swoim domu będzie kosztowało właściciela około 40-80 złotych za metr kwadratowy, jednak ostateczna cena zależy przede wszystkim od powierzchni, jaką właściciel chce ocieplić, a także grubości termoizolacji. Niemniej jednak jest to wciąż mniej niż zastosowanie, chociażby wełny mineralnej. W jej przypadku za usługę ocieplania byłoby trzeba zapłacić około 90-100 złotych za metr.

Kategorie: Budownictwo