Większość z nas uważa łazienkę za pomieszczenie przede wszystkim praktyczne. Nie każdy więc przykłada wagę do jej aranżacji, uważając, że to funkcjonalność jest najważniejsza, nie zaś estetyka. Tymczasem nie warto tak ignorować tego pomieszczenia, bo ma ono naprawdę duży potencjał. Łazienka może być klasyczna lub też bardziej nowoczesna, ale niezależnie od wybranego stylu, najważniejsze, by zawsze była schludna.

Sposób na aranżację łazienki

stylowa architektura wnętrz w WarszawieA estetycznie wyróżnić ją można za pomocą prostych sposobów. Osoby, które pasjonuje stylowa architektura wnętrz w Warszawie, z pewnością wiedzą, jak to się robi w stolicy. Tutejsi architekci mają kilka uniwersalnych wskazówek, które pozwolą sprawić, że każda łazienka stanie się naprawdę ładna. Na przykład warto zastanowić się nad tym, czy umywalka wpuszczona w szafkę to jedyne możliwe rozwiązanie. Mniej popularne jest przymocowanie umywalki do ściany lub też umocowanie jej na blacie. Można zakupić blat przykręcany bezpośrednio do ściany lub stojący na nogach. W obu przypadkach szafki umywalkowe są zupełnie niepotrzebne. Za to przestrzeń pod blatem możemy wykorzystać w dowolny sposób. Może tam stanąć nawet jakiś element dekoracyjny, na przykład roślina doniczkowa. W ofertach producentów znajdziemy wiele atrakcyjnych blatów, najczęściej drewnianych, ale nogi mogą być wykonane z innego materiału, na przykład z metalu.

stylowa architektura wnętrz w WarszawieZadbajmy jednak o to, aby pasowały one do armatury. Kolejną propozycją projektantów do aranżacji łazienek jest zastosowanie… zwisających żarówek. Do tej pory łazienka kojarzyła nam się jedynie z kinkietami, jednak zwisające żarówki są o wiele ciekawszą opcją, która sprawdzi się w stylowych łazienkach. Możemy zamontować je na przykład nad lustrem – najlepiej dobrać tutaj takie żarówki, które emitują chłodne światło, zbliżone do naturalnego. Istotną kwestię stanowi też zabezpieczenie żarówek przed wilgocią. Ponadto to rozwiązanie wymaga poprowadzenia kabli po suficie, więc możemy na nie zdecydować się po budowie domu, gdy łazienka znajduje się jeszcze w stanie surowym. W innym przypadku będzie to wymagało wiele pracy i pochłonie dodatkowe koszty. Architekci wnętrz polecają także do łazienek płytki heksagonalne, czyli takie, które mają formę plastra miodu.

Jest to doskonała alternatywa dla standardowych, prostokątnych płytek. Płytki heksagonalne można wykorzystać do wykończenia ścian, podłogi, ale też jako obudowę brodzika czy wanny. Jak widać, projektanci wnętrz raczą nas wieloma ciekawymi pomysłami na modną aranżację łazienki. Z pewnością któryś z pomysłów dobrze sprawdzi się w naszym domu.

Kategorie: Wnętrza