Rynek systemów odpylania przemysłowego rozwija się bardzo szybko. W ofercie produktowej wielu firm spotkamy już całe mnóstwo rozwiązań. Wymienić można tu chociażby odpylacze workowe, profesjonalne instalacje odpylania, instalacje do mieszanin wybuchowych, jak i systemy ochrony powietrza wyposażone w mechanizm odzysku energii.

Wysokiej klasy wentylatory przemysłowe

instalacje odpylaniaPodstawę każdej oferty stanowią także wentylatory przemysłowe, cyklony i multicyklony. Wśród tak szerokiego asortymentu ciężko może nam być znaleźć coś, co spełni wszystkie nasze wymagania. Na szczęście nie musimy dokonywać wyboru bez dokładnego przeanalizowania tego, co da nam dane rozwiązanie. Dzięki analizie dowiemy się, które instalacje odpylania będą realizować nasze potrzeby. Oczywiście warto przy tym kierować się wskazówkami i radami pochodzącymi od producentów lub doradców ze sklepu z wyposażeniem do odpylania. W końcu profesjonaliści posiadają największą wiedzę. Jeśli szukamy pojedynczego urządzenia do jednego stanowiska pracy, wówczas najlepszym wyborem będą z pewnością odpylacze filtrem workowym. Producenci oferują je w dwóch wersjach – pionowej oraz poziomej. Dzięki temu możemy dobrać je odpowiednio do tego, ile wolnego miejsca w danym pomieszczeniu posiadamy. Taki odpylacz idealnie wpasuje się w panujące warunki. Jeśli działamy w branży chemicznej, wówczas podstawę będą stanowić specjalne systemy neutralizujące związki szkodliwe.

instalacje odpylaniaTo już zaawansowane instalacje, które produkowane są jedynie przez wyspecjalizowane firmy. Oferują one między innymi reaktory mechaniczne czy fluidalne, których działanie opiera się na wapnie lub węglu aktywnym – te substancje bowiem z powodzeniem neutralizują związki kwaśne, a przy tym nie wpływają na zwiększenie emisji metali ciężkich. Oczywiście to, jaki reaktor lepiej sprawdzi się w naszym wypadku, to kwestia zależna od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Pamiętajmy też o urządzeniach zabezpieczających, jeżeli w zakładzie pracujemy na mieszaninach wybuchowych (pyłowo-powietrznych) – one mogą być odprowadzane jedynie przez specjalnie dostosowane do tego celu systemy. I jak każde instalacje odpylania, muszą spełniać właściwe normy oraz posiadać certyfikaty unijne.

Jak widać, oferta firm zajmujących się systemami odpylania, jest naprawdę szeroka. Znajdziemy w niej wszystko, dlatego niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, możemy być pewni, że konsultując się z bardzo dobrą, renomowaną w odpylaniu firmą, będziemy mogli – i nasi pracownicy – cieszyć się wydajnymi i sprawnymi systemami odpylania.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *