Dekoracje ścienne bywają bardzo różne. Mamy do wybory tekstylne tapety, kolorowe naklejki ścienne, czy solidnie wykonane panele gipsowe. Jedną z opcji są także tynki dekoracyjne.

Tynki dekoracyjne różnego rodzaju

tynki LuxmalTynk kojarzy się nam z elewacją domu, jednak tutaj mowa o tynkach wewnętrznych, choć niektóre z nich można nakładać także na balkonach i tarasach. Taki tynk można z łatwością nałoży samodzielnie, w sprzedaży są gotowe zestawy z tynkiem barwnikami czy wałkami do tworzenia wzorów. Tak pakowane są np. tynki Luxmal. Tynk nakłada się bardzo łatwo. Wystarczy go rozrobić z wodą i nakładać na ścianę, najlepiej pod różnym kątem i nie na gładko, dzięki czemu uzyska się ciekawsze wzory i fakturę. Tynki nadają się także do ozdabiania kolumienek, wnęk ściennych, czy zabudowy kominkowej. Są one odporne na zabrudzenia, a niejeden gwarantuje nawet błyszczące, kamienne wykończenie. Tynki mogą ,,same” tworzyć wzory, można to także robić samodzielnie. Tynki Luxmal posiadają dekoracyjne drobinki, dzięki czemu nie wykonujemy gładkiej powierzchni tylko bardziej taką o wyglądzie kamienia. Są także takie, które dają wykonania dekoracji z fakturą, czyli lekko wypukłej. Do tego służą pace, szpachle, metalowe szczotki, czy nawet gąbki kąpielowe. Z ich pomocą na ścianie mogą powstać wzory obłoczków, tęczy, zygzaków, fal. Wzór będzie nie tylko widoczny, ale także wyczuwalny w strukturze przy dotyku. Niektóre tynki posiadają w zestawie specjalne wałki, dzięki którym łatwo wykona się bardziej skomplikowane wzory.

tynki LuxmalMogą to być motywy geometryczne, jak i kwiatowe – te są najbardziej popularne. Wtedy kładzie się tynk na ścianę i póki jest jeszcze mokry to przykłada się wałek do niego tworząc wzory. Tynki dekoracyjne mają różne zastosowania. Mogą zastępować one tapety czy kamień elewacyjny do wnętrz. To trwała dekoracja, a szczególnie tynk zacierany na gładko i z błyszczącej strukturze będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Tynki stosowane są przede wszystkim we wnętrzach prywatnych (pokoje dzienne, opcjonalnie sypialnie). Rzadziej można je spotkać w firmach czy urzędach. Wyjątkiem jest np. stiuk wenecki, który swoim wyglądem przypomina kamień. Często jest stosowany do pokrywania kolumn, czy ścian które mają być wyróżnione np. z przeszklonymi gablotami.

Tynki dekoracyjne Luxmal czy inne bez wątpienia są dobrą dekoracją ścienną. Są łatwiejsze do zastosowania niż klejone panele dekoracyjne, nie podrą się jak tapety, czy też będą tańsze niż fototapeta na zamówienie. Ich koszt zakupu również jest niższy niż wspomnianych opcji.

Kategorie: Wnętrza