Proces malowania specjalistycznymi proszkami nie może być wykonywany w każdych warunkach. Wymaga szczególnej staranności oraz specjalistycznego sprzętu. Przedsiębiorstwa inwestują więc z najnowsze technologie oraz maszyny znacznych rozmiarów. Dzięki temu oferują uniwersalne usługi i mogą zajmować się wykańczaniem nawet bardzo dużych metalowych elementów.

Lakiernie proszkowe najlepsze w mieście

lakiernie proszkoweŚwiadczone przez nich usługi stają się więc bardzo popularne w bardzo różnych branżach. Korzystają z nich zarówno mechanicy jak i osoby zajmujące się budownictwem oraz wytwórcy stalowych dekoracji. W Bydgoszczy znajduje się bardzo wiele lakierni proszkowych. Większość z nich posiada wysoce specjalistyczne maszyny i urządzenia. Najważniejsze podczas tego procesu są komory lakiernicze oraz piece polimeryzacyjne. Te pierwsze muszą być bardzo szczelne. W najnowocześniejszych zakładach operator znajduje się poza komorą lakierniczą. Element najczęściej podwiesza się na specjalnych linkach, a następnie opuszcza pomieszczenie. Osoba, która zajmuje się całym procesem natrysku proszku na powierzchnię stali, może kontrolować cały proces przez szybę, która stanowi jedną ze ścian pomieszczenia. Komory lakiernicze wyposażone są w specjalne dysze natryskowe, przez które wydostają się kolorowe cząsteczki.

lakiernie proszkowePoliestrowe lub epoksydowe drobinki są specjalnie naładowane elektrostatycznie, natomiast element dobrze uziemiony. Dzięki oddziaływaniom kinetycznym stalowy wyrób zostanie otulony przez odpowiednio grubą warstwę farby. Do przeprowadzenia drugiego etapu stosuje się piece utwardzające. Posiadają je wszystkie lakiernie proszkowe – Bydgoszcz słynie z jednych z najlepszych i największych w całym regionie. Po uruchomieniu systemu, temperatura w piecu zaczyna powoli wzrastać, aż osiągnie maksymalną wartość 200 stopni Celsjusza. W czasie tego procesu cząsteczki farby zaczynają wchodzić ze sobą w reakcje chemiczne i tworzyć bardzo wytrzymałą powłokę. Proces polimeryzacji musi być przeprowadzany ze szczególną starannością, ponieważ wysokość temperatury oraz czas trwania wypalania ma ogromne znaczenie dla jakości i trwałości powłoki. Najwyższej jakości sprzęt pozwala na kontrolowanie całego procesu i pokrywanie lakierami proszkowymi nie tylko wyrobów ze stali.

Ta technologia doskonale sprawdza się również w przypadku elementów metalowych, a coraz częściej również przy wyrobach z termoplastycznych tworzyw sztucznych. Wymaga to jednak użycia innego rodzaju farb, ponieważ cały proces nie może zachodzić w tak wysokiej temperaturze. Cały proces z pewnością jeszcze bardzo się rozwinie, aby lepiej wpasować się w potrzeby rynku.

Kategorie: Usługi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *